Počas konferencie WWDC 2021, ktorá sa konala začiatkom mesiaca, vyhlásila spoločnosť Apple tohtoročných víťazov ceny Apple Design Award.

V praxi ide o ocenenie, ktoré sa udeľuje za dosiahnutie najlepších výsledkov v oblasti inovácií, vynaliezavosti a technických nápadov v sfére dizajnu aplikácií a hier.

Medzi víťazov sa tento rok zaradila aj aplikácia CARROT Weather, ktorá je známa predovšetkým pre svoje vtipné predpovede počasia. Krátko na to jej vývojári zverejnili humorné video, zachytávajúce unboxing hliníkovej sošky s logom nahryznutého jablka.

Svojrázna aplikácia určená na predpoveď počasia zvíťazila po boku Bird Alone v kategórií „Interakcie“. Spoločnosť Apple uviedla, že víťazi v tejto kategórii prinášajú intuitívne rozhranie a jednoduché ovládacie prvky, ktoré sú dokonalo prispôsobené ich platforme.

„Aplikácia CARROT Weather je známa svojimi vtipnými predpoveďami a jedinečným vizuálnym spracovaním. Nedávna aktualizácia do nej priniesla jednoduchosť a eleganciu. Počnúc vtipnými projekciami počasia až po robustnú zbierku ciferníkov a widgetov, ktoré si môžete prispôsobiť, je táto aplikácia nabitá nekonečnou zábavou,“ uviedlo Apple.

Prečítajte si tiež  iOS 17 má prvý veľký problém: Ľudia sa sťažujú na rýchle vybíjanie batérie. Postrehli sme to aj my
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.