Hranie hier na mobilných zariadeniach som vzdal už pred dlhými rokmi. Napriek tomu ma občas niečo chytí a venujem tomu niekoľkohodinovú pozornosť. Teraz som narazil na hru, ktorá ma skutočne zaujala. Má nádhernú grafiku, perfektné spracovanie a bude vás baviť celé dni. Volá sa CarX Drift Racing 2.

Od CarX Drift Racing 2 neodtrhnete oči

Dôvod, prečo ma neoslovujú hry na mobilných zariadeniach je úplne prostý. Môže za to spracovanie. Vývojári by aj chceli ponúknuť viac, no obmedzuje ich výkon, softvér a schopnosti smartfónov či tabletov. 

- Reklama -

Počas minulého týždňa sa ku mne dostala závodná hra, ktorá ma veľmi milo prekvapila. Jej názov je CarX Drift Racing 2 a v App Store ju stiahnete zadarmo. 

Netešte sa však predčasne. Nie je „zadarmo ako zadarmo”. Inými slovami, nachádza sa tu množstvo in-app nákupov, ktoré počas hrania môžete (ale nemusíte) potrebovať. 

Sám som zatiaľ žiaden nevykonal a tak nejde o povinnosť. Za túto možnosť dávam veľký palec hore. Zrejme aj to je jeden z dôvodov, prečo som to s CarX Drift Racing 2 okamžite nezabalil. Môžete sa zabávať aj bez „vydieračských metód” tvorcov. Rátajte ale s častou reklamou. 

Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!

Čo sa týka obsahu, fanúšikovia automobilov si môžu vybrať z niekoľkých desiatok modelov. Žiaľ, autori nedostali potrebné licencie od výrobcov a tak sú mená vozidiel vymyslené

Všetky tvary ale do detailu kopírujú skutočné autá, na ktorých sa iba nenachádza logo. Zvyknete si rýchlo. Ja sám som na tieto veci perfekcionista no pri CarX Drift Racing 2 to dokážem prekúsnuť. Absenciu licencií si neuvedomujem až do chvíle, kým si neprečítam fiktívny názov. Potom sa len pousmejem a pokračujem ďalej. 

Počas hrania ma prekvapili rozsiahle možnosti tradičného tuningu. V garáži sa dajú meniť nárazníky, kolesá, kapoty, farby, interiér a podobne. Pokiaľ patríte ku znalcom, úpravy vám pripomenú legendárny Need For Speed Underground 2. Je to taká spomienka na staré dobré časy. 

Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!

Skvelá grafika, ovládanie a bohaté množstvo závodov

Nakoľko sa jedná iba o krátku recenziu hry, ktorú si môžete vyskúšať aj zadarmo, z môjho pohľadu nemá zmysel venovať sa každému detailu. Každopádne by som ale rád upozornil na nádhernú grafiku, ktorá vás bude sprevádzať počas závodov a tiež v menu. 

Je na maximálnej možnej úrovni a nebál by som sa povedať, že na malom displeji iPhonu pôsobí až „konzolovým nádychom“ (aj keď sa hrám z týchto platforiem po otvorení na veľkej obrazovke nevyrovná). Otestoval som to cez AirPlay 2

Skvelé sú tiež možnosti ovládania. Najviac mi vyhovovalo to klasické (prednastavené), kedy máte na pravej strane prvky ako plyn a brzdu a na ľavej strane šípky pre zmenu smeru jazdy. Fanúšikovia „nakláňania“ môžu využiť aj gyroskop. Z môjho pohľadu sa ale týmto spôsobom zatáčalo ťažšie. Chýbal tomu cit. 

Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!
Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!

Hra ponúka niekoľko máp so zaujímavým prostredím a tiež výzvy, ktoré vás bude baviť napĺňať. Chvíľkami si možno začnete pripadať ako vo filme Rýchlo a zbesilo: Tokyo Drift no to iba ďalšídôkaz, že sa jedná o titul,ktorý ma upútal a vtiahol do deja.

Ak by som mal niečo skritizovať, tak je to striktné zameranie hry na „driftovanie“. Osobne si myslím, že ak by sem autori zakomponovali aj iné závody, bola by to oveľa väčšia zábava. To je však len môj názor a nemôžem ho zohľadniť vo finálnom verdikte. Nebolo by to fér. 

Pokiaľ vás zaujíma hodnotenie CarX Drift Racing 2, titul obdržal 8,5/10. Jeden a pol bodu sťahujem za nie príliš obľúbený koncept in-app nákupov. Radšej by som urobil jednorázovú platbu a mal všetko pokope. Viac ale nemám čo vytknúť. Pokiaľ máte radi autá, tak na nič nečakajte a sťahujte. Za pokus to stojí!

Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!
Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.