Mobilné hranie som vzdal už pred rokmi. Napriek tomu ma občas niečo chytí, čo si na pár hodín zahrám. Teraz som ale narazil na hru, ktorá ma skutočne zaujala. Má nádhernú grafiku, perfektné spracovanie a bude vás baviť celé dni. Volá sa CarX Drift Racing 2.

Od CarX Drift Racing 2 neodtrhnete oči

Dôvod, prečo ma dlhodobo neoslovujú hry pre mobilné zariadenia je jednoduchý. Je to kvôli spracovaniu. Vývojári by možno aj chceli ponúknuť “viac”, no neustále sú obmedzovaní výkonom a schopnosťami zariadení, na ktoré sú určené. Počas včerajšieho dňa sa ku mne ale dostala závodná hra, ktorá ma veľmi milo prekvapila. Jej názov je CarX Drift Racing 2 a dostupná je v App Store úplne zadarmo.

Netešte sa však predčasne. Nie je zadarmo ako zadarmo. Inými slovami, nachádza sa tu množstvo in-app nákupov, ktoré možno budete počas hrania potrebovať. Sám som ale zatiaľ žiaden neurobil a tak to nie je nutnosť. Možno aj práve to je jeden z atribútov, ktorý ma na hre tak veľmi baví.

Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!

Čo sa týka obsahu, fanúšikovia automobilov si tu budú môcť vybrať s niekoľkých desiatok modelov. Žiaľ, autori nedostali potrebné licencie a tak sú mená vozidiel iba vymyslené. Na druhú stranu ale tvary veľmi dobre poznáme a v podstate ide o skutočné vozidlá, na ktorých sa len nenachádza logo automobilky.

- Reklama -

Tak isto si viete do posledných detailov upravovať ich vizuál. V hre sa dajú meniť nárazníky, kolesá, kapota, farby, interiér a podobne. Pokiaľ patríte ku znalcom, úpravy silno pripomínajú legendárny Need For Speed Underground 2.

Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!

Skvelá grafika a ovládanie

Tento článok nie je recenziou, je len akýmsi tipom na skvelú zábavu. Presne preto tu CarX Drift Racing 2 nebudem dopodrobna rozoberať. Každopádne by som veľmi rád upozornil na nádhernú grafiku, ktorá vás bude sprevádzať počas závodov a taktiež v menu. Je na maximálnej možnej úrovni a nebál by som sa povedať, že na malom displeji iPhonu pôsobí až “konzolovým nádychom” (aj keď sa titulom z týchto platforiem určite nedokáže vyrovnať po otvorení na veľkej obrazovke).

Skvelé sú v tomto prípade aj možnosti ovládania. Ja som si vybral klasické, kedy máte na pravej strane situované prvky ako plyn a brzdu, no a na ľavej zase šípky, ktorými meníte smer jazdy.

Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!
Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!

Hra ponúka niekoľko máp so zaujímavým prostredím a tiež výzvy, ktoré vás bude baviť napĺňať. Ak by som mal niečo skritizovať, tak to je určite len to, že je hra s takto silným potenciálom zameraná len na “driftovanie”. Osobne si myslím, že ak by sem autori zakomponovali aj iné “závody” bola by to oveľa väčšia zábava.

To či vám sadne alebo nie už musíte posúdiť sami. Ak by som mal ale CarX Drift Racing 2 hodnotiť, titul by dostal 8,5/10. Jeden a pol bodu by som strhol za (u mňa) nie príliš populárny koncept in-app nákupov. Radšej by som urobil jednorázovú platbu a mal všetko pokope. Do komentára skúste napísať, či poznáte podobne kvalitne spracované hry (nemusia byť iba závodné) a či ste sa už stretli s titulom CarX Drift Racing 2.

Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!
Bavia vás autá a driftovanie? Na tejto hre budete závislí!
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here