Spoločnosť Apple sa neustále stará o všetky svoje produkty, v ktorých je možné aktualizovať softvér alebo firmvér. Výnimkou nie je ani obľúbené sledovacie zariadenie AirTag, ktoré sa vám už možno medzičasom updatovalo.

Nová verzia firmvéru pre AirTag prichádza dva mesiace po tej predošlej a zameriava sa na zdokonalenie funkcie prenasledovania. Ako iste viete, tento produkt bol vyvinutý za účelom, aby vám hľadal stratené predmety. Apple si nepraje, aby bol zneužívaný na sledovanie osôb a presne proti tomu bojuje.

- Reklama -

Nová verzia je označená ako 1.0.291 a obsahuje číslo 1A291a. Pokiaľ chcete skontrolovať, či ju už máte vo svojom AirTagu nainštalovanú, stačí keď otvoríte aplikáciu Nájsť a potom kliknete na názov zariadenia.

Prečítajte si tiež  AirTag skryl do kolobežky, ktorú mu ukradli. Následne vypátral obchod s kradnutým tovarom

V súčasnosti nie je možné vyvolať aktualizáciu podobných spôsobom, ako napríklad na iPhone alebo Macu. Firmvér sa vám do AirTagu dostáva automaticky podobne, ako napríklad do slúchadiel AirPods.

Stačí, keď bude v dosahu váš iPhonu a ten si spraví svoju robotu vo chvíli, keď to bude najvhodnejšie. Dajte nám vedieť do komentára, ako ste zatiaľ so svojim AirTagom spokojní. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.