Aj napriek tomu, že spoločnosť Apple môže vyzerať úplne čisto, všetci vieme, že až taká čistá nie je a niekedy sa prejaví jej arogantné správanie, poprípade nedodržanie istých sľubov, ako napríklad náprava zlých pracovných podmienok vo fabrikách v Číne, kde sa vyrába iPhone 6/6 Plus. Jednoducho, každý máme nejaké chyby a to si všimla aj televízia BBC, ktorá nahliadla priamo do čínskych tovární a rozhodla sa o zlom stave natočiť dokument. Tento dokument by sa mal na svetlo sveta dostať už počas budúceho týždňa!

“Apple’s Broken Promises”

V preklade nedodržané sľuby Apple, práve takto by sa mal nazývať nový dokument, ktorý odvysiela televízia BBC už počas budúceho týždňa. Celý dokument bude súčasťou série Panorama, v ktorej sa Richard Bilton pozrie na katastrofálne podmienky v čínskych továrňach a na prácu v indonézskych baniach. Cieľom dokumentu je samozrejme poukázať na týchto ťažko pracujúcich ľudí, ktorým život sťažujú aj zlé pracovné podmienky. Celý film by mal byť odvysielaný už vo štvrtok o 19:00 hodine miestneho času, avšak ako iste predpokladáte, dostupný bude len pre Britov. Je však jasné, že nebude trvať príliš dlho, kým sa dostane aj na YouTube, a tak si ho budeme môcť pozrieť naozaj všetci. Čo si o zlých pracovných podmienkach v továrňach, kde sa vyrábajú iPhony myslíte vy?

- Reklama -
Richard Bilton - svetapple.sk
Richard Bilton – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.