AirTag od spoločnosti Apple sa stal okamžite po predstavení celosvetovým hitom. Toto zariadenie ľudia nosia na kľúčoch, v peňaženkách, ale aj v kabelkách či cestovnej batožine. Niet sa čomu čudovať, keď jeho bežná cena je len 39 € a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 30 €. Dovoliť si ho môže každý a v prípade straty, alebo krádeže, dokáže tento malý lokátor zachrániť veci za stovky či tisíce eur.

Ako teraz informuje portál Macrumors, užitočnosť AirTagu si uvedomujú aj policajti, ktorí spustili zaujímavú iniciatívu. Zariadenie rozdávajú ľuďom úplne zadarmo, aby im pomáhali chrániť majetok. Deje sa to konkrétne v americkom New Yorku, v štvrtiach Castle Hill, Soundview a Parkchester.

Pokiaľ vás zaujíma, aký má táto iniciatíva účel, odpoveď je jednoduchá. V uvedených lokalitách policajti v poslednom období zaznamenali zvýšené množstvo krádeží automobilov, ktoré ich majitelia nedokážu nijako vystopovať. AirTag od Apple síce nie je primárne určený, ako bezpečnostný systém do áut, no dá sa využiť aj týmto spôsobom. Kreativite sa medze nekladú.

Policajti uvádzajú, že v súčasnosti majú pre obyvateľov troch štvrtí pripravených 500 AirTagov, čo pochopiteľne nebude stačiť pre všetkých majiteľov áut, no môže to aspoň odradiť zlodejov.

Polícia je taktiež pripravená tento počet zvýšiť, pokiaľ sa AirTag ukáže, ako dostatočne silná „zbraň“. My ešte doplníme, že Apple predáva aj balenie štyroch AirTagov za 129 €, pričom po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete za 106 €.

AirTag zachránil auto aj Slovákovi 

AirTag auto krádež
Zdroj: Unsplash / ANTON MENTII (úprava redakcie)

A ak si myslíte, že použitie AirTagu týmto spôsobom je absolútne nezmyselné a zariadenie neochráni žiadne auto, možno budete prekvapení, že v podobnej situácii sa koncom minulého roka ocitol aj Slovák.

Ten do svojej Škody Octavia umiestnil toto drobné lokalizačné zariadenie a práve pomocou neho dokázal auto nájsť aj po tom, ako mu ho ukradol neznámy páchateľ. Trvalo to iba 15 minút. AirTag teda netreba v žiadnom prípade podceňovať.

Ak sa chcete o AirTagu dozvedieť všetko, vrátane jeho funkcií, vlastností či výdrže batérie, nedávno sme si pre vás pripravili komplexný článok, ktorý vám s tým pomôže.

Dajte nám vedieť do komentára, či toto zariadenie používate aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirTag dostal nový zvuk. Je to dôležité bezpečnostné vylepšenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -