Jony Ive je riaditeľom dizajnu spoločnosti Apple a práve preto sa už nestará iba o pridelené produkty, ale na starosti má prakticky všetko, čo sa nejakým spôsobom týka navrhovania a následného realizovania. Za úlohu dostal naprojektovať Apple Store v Bruseli, ktorý by mal byť iný, novší, modernejší. Povedal dobre a ukázal, že patrí medzi najšikovnejších dizajnérov na svete!

Nový Apple Store

Apple sa v súčasnosti vo veľkom hrá so zaoblenými hranami či prechodmi. To sa presne ukázalo aj na vonkajšom vzhľade obchodu, kde sú obrovské sklenené panely zakrivené a celkom pripomínajú záhyb na displejoch iPhone 6S/6S Plus. Vo vnútri je to samozrejme opäť prvá trieda a človek tu ani nemá pocit, že sa nachádza v obchode. Kombinácia luxusného dreva, skla či kovu vzbudzuje exkluzivitu a jedinečnosť, ktorú vie poskytnúť jedine Apple. Produkty vyzerajú na spomínaných drevených či sklenených stoloch na zjedenie a aj to je dôvod, prečo musíme Jonyho pochváliť za skvelú prácu. Tak to má byť!

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.