Testoval si už niekedy beta verziu niečoho? Ak áno, vieš čo beta verzia obnáša a ak si s betou ešte skúsenosti nemal, mal by si vedieť pár vecí, ktoré s nainštalovaním bety „riskuješ“.

Poďme sa na to pozrieť od začiatku. Pod pojmom beta v tomto článku mám na mysli iOS 9 Public Beta. Pri predstavení iOS 9 na WWDC 2015 Apple oznámil, že začiatkom júla uvoľní beta verziu pre všetkých, ktorý sa prihlásia do beta programu od Apple zadarmo.

Hneď ako sa tak stalo, uverejnili sme článok so všetkým, čo nová verzia iOS prináša. Avšak, ak si si betu inštaloval aj ty, podmienky používania si pravdepodobne nečítal a hneď s nimi súhlasil.

V skratke sa v nich píše to, že počas testovania sa môžu objaviť chyby v celom systéme. A aj sa objavili. Na hlásenie chýba slúži aplikácia Feedback, kde môžeš poslať problémy počas používania iOS 9.

Osobne spomínanú appku veľmi nemusím, pretože po asi 10 hláseniach som s hláseniami prestal. Viem, nemal by som ale písať hlásenia je časovo náročné.

Problémov nie je málo, preto si prečítaj výber tých, ktoré sa prehliadnuť nedajú:
1. zapnutie trvá niekedy viac ako 50 sekúnd,
2. zadávanie PIN kódu a hesla na odblokovanie je spomalené,
3. posunutie všetkých ikoniek nadol, čo vytvára medzeru medzi stavovou lištou a horným okrajom ikony,
4. pri prijímaní hovoru omeškané hlásenie, nereagovanie tlačidiel (napr. reproduktor, klávesnica), iPhone vibruje aj po prijatí hovoru,
5. pri vyhľadávaní Spotlight nereagovanie klávesnice a nakoniec sa ukážu všetky písmená, ktoré naťukáš lenže spomalene,
6. návrhy Siri sa raz zobrazia, inokedy nie,
7. v Safari, chybné načítanie položiek v možnostiach zdieľania,
8. pri zapnutom parallax efekte posunutie všetkých ikon viac k okrajom displeja,
9. pri zapojení nabíjačky pri zamknutom iPhone nezobrazenie nabíjania,
10. zlyhávanie aplikácií Správy, Fotky, Nastavenia, Kamera a App Store

Hore uvedené problémy sa objavili a objavujú sa pri nainštalovanom iOS 9 Public Beta 2. Nedá sa povedať, že všetko sa objavuje stále. Niekedy je usporiadanie ikon správne inokedy nie. Je to individuálne a nie je možné ani predpokladať, že všetko to, čo sme pozorovali my budeš aj ty.

Prečítajte si tiež  Špekulácia alebo fakt? Dark Mode v iOS 9
Môže ťa zaujímať
- Reklama -