Dnešné ráno sa nesie v duchu veľmi príjemných noviniek a medzi ne patrí aj bezdrôtové indukčné nabíjanie, ktoré bude súčasťou každého iPhonu 8. Paradoxne, túto správu nám potvrdilo samotné Apple tým, že nám vydalo betu iOS 11. Vývojári sa trošku pohrabali v tom, aké súbory sa tu nachádzali a objavili jeden zvukový súbor, ktorý  by mal súvisieť práve s indukčným nabíjaním!

Bezdrôtové nabíjanie

Na YouTube sa objavilo video, ktoré nám dalo ďalšiu indíciu k bezdrôtovému nabíjaniu v iPhone 8. Áno, znamená to, žiadne káble len pravdepodobne špeciálna podložka, na ktorú telefón položíš a pomocou ktorej sa sám začne nabíjať. Sprevádzať by mal takéto nabíjanie špeciálny zvuk, ktorý sa ozve vždy, keď sa telefón dotkne indukčnej podložky. V iOS 11 je tento súbor nazývaný ako “engage_power.caf”. Len tak pre predstavu, súčasný zvuk, ktorý počujeme pri nabíjaní je označený ako “connect_power.caf”. Prvý z dvojice zvukov sme ešte nikde nepočuli a v iOS 11 sa nepoužíva. Oproti tomu druhému, ktorý pozná každý jeden z nás je omnoho dlhší a mohutnejší. Podľa všetkého sa bude ozývať po tom, ako ho položíme na indukčnú podložku aby nás telefón uistil, že všetko funguje správne.

Akonáhle do telefónu zapojíme Lightning kábel, mal by sa ozvať zvuk, ktorý sa ozýva aj dnes. Tu by sme žiadnu veľkú zmenu neočakávali. Tento súbor nesie označenie power a z toho súdia média po celom svete práve fakt, že ide o bezdrôtové nabíjanie. Samozrejme to ale nie je úplne 100%. Predsa len môže zvuk slúžiť na niečo celkom iné, aj keď si to ani my nemyslíme. Na dohľadanie tohto zvuku potrebuješ počítač, takže pokiaľ ho hľadáš v iOS 11 public beta cez systémové nastavenia, je to úplne zbytočné. Neboj sa ale, zvuk je nahratý na tomto YouTube videu a dokonca sa tu porovnáva aj so súčasným nabíjacím zvukom. Či už teda ide alebo nejde o zvuk k bezdrôtovému nabíjaniu nie je na 100% isté. Čo ale skoro na 100% isté je, je fakt, že práve takýto druh nabíjania bude v iPhone 8 a moc sa naň tešíme. Veľa sa o tom špekuluje, navyše sa Apple pridalo ešte vo februári tohto roka do Wireless Power Consortium a zamestnalo veľa špecialistov v tomto obore.

 

 

Prečítajte si tiež  Apple začalo predávať kábel MagSafe pre MacBook Air a Pro v štyroch farbách
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.