iPhone 8 je zariadenie od Apple, na ktoré v súčasnosti čaká asi každý jeden priaznivec a fanúšik tejto firmy. Jeho dizajn má byť celkom nový a technológie taktiež. Máme sa skrátka na čo tešiť! Tak či onak, dnes unikla údajná schéma zariadenia, ktorá vraj pochádza zo spoločnosti Foxconn. Ako sa nám ale ukázalo, telefón možno nebude úplne taký, ako by sme si ho predstavovali. Ak bude toto realita, mnohým sa to zaiste páčiť nebude.

iPhone 8 na únikoch

Najnovšie sa ukázala schéma iPhonu 8, ktorá sa objavila na počítači priamo v továrni Foxconn. Tento únik samozrejme ešte nemusí byť na 100% pravdivý, ale pochádza z pomerne dôveryhodného zdroja a je veľká pravdepodobnosť, že sa pozeráme na niečo “skutočné”. Teda skutočné ako skutočné. Hoci na snímkach môžeme vidieť “iPhone 8”, stále ho nemusíme považovať za finálny a celé to môže vyzerať úplne ináč. Ide totižto asi len o testovací model, na ktorom Apple skúša to, čo si v dizajne môže dovoliť a čo nie, samozrejme z hľadiska výroby.

- Reklama -

Telefón tvarmi pripomína súčasné modely. Ako sa ale ukazuje, zmenilo sa toho viac ako dosť a žiaľ negatívne. Ono totižto je jedna vec urobiť nový dizajn, no a potom druhá urobiť pekný dizajn. Ak bude vyzerať telefón naozaj takto, mnohým sa určite páčiť nebude. V prvom rade tu je vertikálne umiestnená šošovka fotoaparátu. Nič moc však? toto riešenie navyše kombinuje pod sebou aj True Tone blesk. Uvidíme, ako veľmi sa prejaví v sériovej podobe (ak ide naozaj o skutočný únik).

Ďalšia vec, ktorá mnohým nebude po chuti je Touch ID na zadnej strane. Toto riešenie je teda obdivuhodne zvláštne a ak bude aj na zadnej strane senzor otlačkov prstov, dúfame, že to Apple zvládne trošíčku ináč, nakoľko toto riešenie používa aj napr. nový Samsung, no najmä nevyzerá veľmi dobre.

Z prednej strany ale potom zmizli veľké kovové rámčeky a objavil sa tu obrovský displej. Okrem tohto všetkého poznáme aj rozmery, ktoré sú čitateľné priamo z obrázku. Telefón bude o 11 mm vyšší, o 6,4mm širší ako iPhone 7 a jeho hrúbka bude len 7,1mm! Uvidíme, čo sa nám ukáže v následujúcich dňoch, ale táto fotka na nás pôsobí trošku šokujúco, žiaľ v negatívnom slova zmysle.

iPhone 8 - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here