Pokiaľ chcete pracovať so súbormi, prezentáciami alebo číslami na vašom iPhone alebo iPade, mali by ste siahnuť po softvéri priamo od Apple. Dnes bezplatné aplikácie Pages, Numbers, a Keynote dostali aktualizáciu.

2Bezplatné aplikácie Pages, Numbers, a Keynote dostali na iOS a iPadOS aktualizáciu.

Jeden z najlepších nástrojov pre prácu s dokumentmi je určite balíček iWork od spoločnosti Apple. Jeho súčasťou je Numbers, Pages či Keynote. Najlepšie je na ňom navyše to, že je dostupný úplne zadarmo vrámci platformy iOS, iPadOS a tiež MacOS.

Apple sa samozrejme o svoje softvérové aplikácie pravidelne stará. Často sa stretávame s aktualizáciami, ktoré na jednej strane opravujú chyby a na strane druhej pridávajú do appiek niečo nové. Dnes sa jedna z nich objavila v centre aktualizácií obchodu App Store.

Najnovší update sa podľa slov Apple sústredí predovšetkým na zlepšenie stability a výkonu. Inými slovami sa tu objavovali chyby, ktoré mohli zapríčiniť nechcený pád, sekanie alebo zamŕzanie jednotlivých programov.

My osobne balíček iWork používame a s ničím sme sa nestretli. Na celom svete je ale trochu viac používateľov, a tí problémy zriedkavo mávajú. Týka sa to hlavne starších zariadení. Presne preto nemôžeme hovoriť o aplikáciach ako keby boli úplne bezchybné. V dnešnej dobe už žiaľ dokonalé veci neexistujú. Ani tie od Apple. Všetko je už len “skoro dokonalé”.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here