Reklamy sú postrachom mnohých webov, ktoré nám nielen sťažujú používanie daného webu, ale aj zbytočne sťahujú dáta z paušálu. Blokátory obsahu pre Safari fungujú veľmi jednoducho – všetko nežiadúce jednoducho zablokujú a tým napr. reklamy nezobrazia. Načítanie stránky je tak omnoho rýchlejšie. Jedným z bezplatných blokátorov je aj Lionz.

Bezplatný blokátor obsahu pre Safari so silou leva

Blokátry obsahu, ktoré sú dostupné pre iPhony, fungujú len od modelu iPhone 5S a vyššie. Majitelia starších zariadení si teda túto funkciu nemôžu dopriať. Tak, ako všetky podobné appky, aj Lionz funguje veľmi podobne. Rozdiel je v tom, že appka je veľmi jednoduchá a na zapnutie blokátorov ti stačí len pár klinkutí.

Medzi hlavné možnosti blokovania patrí blokovanie reklám a sledovanie dát. Aplikácia zamedzuje stránkam zobrazovať rôzne reklamy, možnosti sledovania tvojej aktivity a pod. Blokovať tiež môžeš aj obrázky zo stránok, čo ti ušetrí dáta za cenu neúplnej stránky. Taktiež je možné odfiltrovať aj tlačidlá a pluginy sociálnych sietí. Ďalšie nastavenia obsahujú blokovanie komentárov, skriptov či náhradu rôznych fontov za jednotný – základný.

Ďalšie možnosti

V prípade, že navštevuješ stránky, na ktorých chceš mať zobrazený všetok obsah, nemusíš nastavenia meniť cez appku. Stačí ak načítaš ľubovoľnú stránku v Safari, ťukneš na tlačidlo zdieľanie v dolnej lište, a prejdeš na koniec ponuky spodných ikoniek. Tam ťukneš na Viac a zapneš rozšírenie Lionz Options. Tu môžeš stránky pridať do zoznamu povolených, prípadne nastaviť iné možnosti blokovania.

Ďalšie možnosti

V prípade ak navštevuješ stránky, na ktorých chceš mať zobrazený všetok obsah nemusíš nastavenia meniť cez appku, stačí aj načítaš ľubovoľnú stránku v Safari, ťukneš na tlačidlo zdieľanie v dolnej lište, prejdeš na koniec ponuky spodných ikoniek, ťukneš na Viac a zapneš rozšírenie Lionz Options. Tu môžeš stránky pridať do zoznamu povolených stánok, prípadne nastaviť iné možnosti blokovania.

Prečítajte si tiež  iOS 17.3.1 zhoršuje výdrž batérie na iPhonoch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -