Aj technologické spoločnosti zasiahne kríza, ktorú vo svete spôsobil koronavírus. Najnovšie informácie hovoria, že predaje smartfónov sa globálne spomalia, no nebude to až taká katastrofa. Medziročný pokles sa odhaduje na úrovni 15%.

Tento rok zažijú predaje smartfónov pokles

O najnovšiu analýzu sa postarala spoločnosť DigiTimes. Podľa jej odhadov pocíti trh so smartfónmi zníženie predajov o 15%. Za celý rok 2020 bude teda zákazníkom odovzdaných približne 1,15 miliardy jednotiek. Podľa analytikov nepomôže ani postupné zotavovanie trhu. Straty, ktoré napáchal koronavírus firmy v tomto roku nedobehnú.

Nakoľko sa stále jedná iba o odhad, neberme to úplne „stopercentne“. Ak by sa však tieto informácie naplnili, myslíme si, že by z toho technologické spoločnosti nevyšli až tak zle ako sa pôvodne očakávalo. Predsa len predávajú poväčšine drahé produkty, ktoré zákazníci v takýchto situáciach oveľa ťažšie prijímajú a nakupujú.

Apple už v polovici februára avizovalo, že nenaplní pôvodné plány a podobne to urobili aj spoločnosti ako Samsung alebo Huawei. Napokon sa však pandémia rozšírila z Číny do celého sveta a firmy museli pozatvárať všetky kamenné pobočky. Situácia je teda veľmi nepríjemná, no každý výrobca sa s ňou bude musieť nejako popasovať.

Apple v tomto zlom období predstavilo lacný model iPhone SE 2. generácie (náhodou šlo o perfektné načasovanie), ktorý je na časy pred krízou ako stvorený. Je možné, že práve tento smartfón bude počas následujúceho roka mimoriadne populárny, pretože si ho môže dovoliť značná časť obyvateľstva a tiež firmy. Držme si teda palce, nech to celé dobre dopadne.

American Idol sa natáča pomocou iPhonu!
Tento rok zažijú predaje smartfónov pokles
Prečítajte si tiež  Apple Watch môžu dostať satelitné pripojenie. Jeho úlohou bude zachrániť vám život
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.