Ekologické autá mali dlhé roky (už od počiatkov prvého Priusu) jednu obrovskú nevýhodu. Poväčšine išlo len o plug-in hybrid, čo znamená, že elektrický motor musel stále dopĺňať ten spaľovací. Výsledkom bol maximálne efekt na nižšej spotrebe. Neskôr prišli aj elektromobily. Ich hlavná nevýhoda? Nikto ich nechcel pretože boli proste nevkusné a drahé. Je nám ľúto, že to musíme takto napísať ale taká je pravda. Čím bolo auto viac elektrickejšie, tým bolo menej príťažlivé. Zmenila to až Tesla s nádherným dizajnom a dnes ti ukážeme dokonalý tuning, ktorý tento dizajn dopĺňa. Poďme na to!

Tesla od Unplugget Performance

Elektrické autá začali ako tak vyzerať až v poslednej dobe. Automobilka Tesla bola v tomto smere priekopníkom, pretože sa pokúsila ľuďom poskytnúť pekne vyzerajúce auto, ktoré dokonalo spĺňa účel a v ľuďoch vzbudzuje túžbu vždy, keď sa pred nimi objaví. Tesla Model S je ale na cestách už nejaký ten piatok a tak sa nečudujeme, že aj tak “vzácne” (nekonvenčné) môže pripadať niekomu trošku stereotypne či nudne, minimálne na prvý pohľad. To si uvedomila aj spoločnosť Unplugged Performance, ktorá už od roku 2013 dodáva Teslám presne to, čo im chýbalo.

- Reklama -

Tesla je doslova športové auto, aj keď to skrýva. Hodnoty, ktoré dokáže dosiahnuť elektromotor sú neskutočné a zážitok z jazdy sa tak posúva na úplne inú úroveň. Práve tuningová firma dokáže v sterilnom dizajne oživiť športovosť auta, a to aj bez toho, aby sme na jeho konci museli vidieť obrovskú a hlučnú koncovku výfuku. Akonáhle má auto úpravu od tejto firmy, automaticky sa stáva terčom v oku každého, kto miluje autá a pozná Teslu. Tuning dokáže čo to vypovedať aj o majiteľovi a ak je decentný, no zároveň ostrý, nič tým určite nikto nepokazí.

Navyše firma dokáže upraviť aj interiér samotnej Tesly, nie je to teda len o samotnom zážtku z exteriéru. Okrem iného, tuningové nárazníky zlepšujú aj aerodynamiku samotného vozidla. V praxi by sme sa tak nemali dočkať len krajšieho vzhľadu ale aj účelovo zvýšeného dojazdu aj keď pravda, ide tu možno o pár kilometrov. Vieme, že to možno nie je úplne tak naša téma. Predsa len sme web zaoberajúci sa najmä Applom. Teslu máme ale všetci veľmi radi, pretože okrem iného aj podniká podobným spôsobom ako Apple.

Na následujúcom videu môžeš vidieť zábery na upravenú Teslu X. Toto vozidlo je stále pomerne veľká novinka, nakoľko sa na cestách len začína objavovať. Nech si hovorí kto chce čo chce, ak si zakúpiš takéto vozidlo, bude ti ho určite závidieť každý, kto miluje Teslu. Páči sa ti úprava?

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here