Napadlo by vás niekedy, aký obrovský ošiaľ môže spôsobiť obyčajná píšťalka vyrobená z prémiových materiálov a s originálnym dizajnom? Americká automobilka Tesla to skúsila so svojim produktom „Cyberwhistlea okamžite sa stretla s úspechom.

Výrobok mal byť reakciou na leštiacu handričku od Apple, ktorú tento technologický gigant predáva za sumu 25,00 €. Spoločnosť pod vedením Elona Muska však svoju píšťalku ponúkla podstatne drahšie a tak ju zákazník mohol získať až za 45,00 €.

- Reklama -

Možno by ste si povedali, že len blázon zaplatí takúto sumu peňazí za kúsok zbytočného kovu, ktorý pripomína tvar budúceho elektromobilu Cybertruck. Ako sa však ukázalo, na svete je veľa zberateľov, ktorí ho chceli získať – pravdepodobne z recesie.

Píšťalka Cyberwhistle sa vypredala v priebehu niekoľkých minút, čo možno nečakal ani výrobca. Netrvalo ale dlho a tento produkt sa objavil na rôznych aukčných stránkach ako je napríklad Ebay.com.

Píšťalka sa predáva pokojne aj päťkrát drahšie 

Hoci ho zákazníci nemali ešte ani doma, už začali predávať svoju predobjednávku.

Tento trend pokračuje doteraz, pričom základné ceny za píšťalku štartujú nad úrovňou 100 $ (cca 90 €) a väčšina z nich sa pohybuje v cenovej hladine 150250 $ (134 € – 223 €).

Dokonca to niektorí predajcovia skúšajú aj s absolútne uletenou čiastkou 10 420 $ (8 930 €) avšak takúto sumu by za daný produkt zaplatil zrejme iba šialenec.

Taktiež je už zrejmé, že niektorým používateľom dorazila píšťalka domov, pretože sa v jednotlivých inzerátoch vyskytujú aj jej skutočné fotografie.

Pokiaľ ste teda nestihli predobjednávku, skúsiť to môžete od predajcov na Ebay. Otázne však zostáva, či to naozaj stojí za to!

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.