Od začiatku tohto roka nás zasypávajú informácie o tom, že v Apple pripravujú svoje vlastné vozidlo. Táto správa môže síce znieť šialene a dokonca až nereálne ale Apple predsa len urobilo niekoľko vecí, ktoré by mohli nové auto naznačovať a sám Steve Jobs si v minulosti prial, aby jeho spoločnosť niekedy vyrobila vlastné auto. Dnes sa môžeme pozrieť na veľmi zaujímavý prieskum, pri ktorom 14 000 respondentov s iPhonom vo vrecku odpovedalo na otázku „Kúpil by si si auto od Apple?“.

Apple Car

Podľa obrovského množstva informácií a podnetov sa môžme domnievať, že spoločnosť Apple pripravuje svoje vlastné vozidlo. Zatiaľ o ňom nič nevieme, a dokonca ani to, či sa ho niekedy dočkáme, avšak teórie bokom, poďme sa pozrieť na to, či by bol o auto s logom Apple na prednej kapote vôbec záujem. Spoločnosti Nielsen a SBD sa preto rozhodli, že urobia jeden prieskum, pri ktorom sa opýtajú 14 000 respondentov na to, či by si boli ochotní kúpiť automobil od Apple. Výsledky možno prekvapia.

- Reklama -

O takéto auto totiž nemala záujem približne polovica opýtaných, čo v skutočnosti činilo 47%. Pri 20% tu potom nejaká šanca o kúpu tohto vozidla vzniká avšak nie je príliš vysoká. 12% respondentov uviedlo, že je pravdepodobné, že si ho kúpia. 10% uviedla, že je to naozaj veľmi pravdepodobné a pri 11% je takmer isté, že si ho kúpia. Ako uviedol Gene Munsterr z Piper Jaffray, aj keby Apple Car nemalo taký úspech ako sa očakáva a jeho predaje by boli skôr priemerné, pri jeho cenovke, ktorá by určite v prípade Applu nebola najnižšia by si spoločnosť mohla prilepšiť o viac ako 50 miliárd dolárov ročne, čo je 23% rast. Uvidíme teda, či Apple niekedy svoje vlastné vozidlo predstaví, my dúfame, že áno!

Kúpil by si si auto od Apple ty?

[yop_poll id=“1″]

Záujem o Apple auto - svetapple.sk
Záujem o Apple auto – svetapple.sk
iCar - svetapple.sk
iCar – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.