Apple je v súčasnosti presne tou spoločnosťou, ktorá dennodenne maká na tom, aby jej ďalšie produkty boli opäť “must-have” a ľudia sa do nich zamilovali už na prvý pohľad. Jedným z takýchto produktov ale nemusí byť len smartfón či počítač, môže to byť pokojne aj elektrické auto, ktoré vraj Apple vyvíja v areáli spoločnosti SixtyEight Research (tá slúži ako zásterka), ktorá sa nachádza v Sunnyvale v Kalifornii. Ľudia sa tu sťažujú na nadmerný nočný hluk. 

Spoločnosť Apple budí susedov!

Firma SixtyEight Research by mala byť klasická opravovňa automobilov, nakoľko takéto niečo majú uvedené vo svojom predmete podnikania. Podľa toho, čo sa ale v noci v areáli a okolo neho deje, nejde celkom tak o spoločnosť, ktorá auta opravuje ale skôr o tajomnú spoločnosť, ktorú vlastní Apple, ktorá automobily vyvíja. Už dlhšiu dobu sa šepká, že Apple predstaví svoj prvý elektromobil. Práve tu možno vzniká!

- Reklama -

Informácie, ktoré vedú k tajomnej spoločnosti nás čí ďalej tým viac vedu k špekuláciám, že Apple v areáli mesta Sunnyvale skutočne vyvíja svoje prvé vozidlo. Najnovší problém je totiž s nadmerným hlukom a rušením nočného pokoja. Ľudia, ktorí bývajú v okolí spoločnosti tvrdia, že ich každý večer navštívi niekoľko dodávok či rovno kamiónov smerujúcich do spoločnosti pokojne aj o 3 ráno.

Apple Car - svetapple.sk

Ďalší problém je potom s hlukom, ktorý vychádza práve spoza brán tejto firmy. Ľudia sa sťažujú na silné strojárenské zvuky, pri ktorých sa pravdepodobne nezaspáva práve najpohodlnejšie. O celom tomto prípade už dokonca vzniklo aj niekoľko televíznych reportáži, jednu z nich si môžeš pozrieť aj pod článkom.

Uvidíme ako bude na tento problém reagovať Apple (ak sú teda špekulácie pravdivé). Aby vývoj vlastného vozidla dostatočne utajilo, bude sa možno musieť premiestniť na iné miesto, poprípade vymyslieť iný harmonogram pre toto tajomné miesto, aby kamióny či dodávky neprichádzali a neodchádzali práve o 3 ráno, kedy všetci spia a všetkých budia. Uvidíme, či sa niečo zmení.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here