Počujeme o tom neustále a stále niečo iné. Pripravovaný iPhone, ktorý bude predstavený tento september ako ďalšia generácia populárneho telefónu, sa podľa najnovších špekulácií nebude volať tak, ako by sa dalo očakávať. Vraj sa inšpiruje modelom, ktorý sa vyrovná výkonu iPhonu 6S. Uvidíme nový iPhone 6SE?

Bude sa nový iPhone volať 6SE namiesto 7?

Všetky posledné dohady o novinkách produktov Apple pochádzajú z číny, keďže tam je kolíska výroby väčšiny zariadení s nakúsnutým jablkom. Najnovšie špekulácie sa týkajú uniknutých balení iPhonu, na ktorých je nápis “iPhone 6SE”. Háčik je však v tom, že nikto tieto balenia nevidel.

- Reklama -

Už na prvý pohľad je zrejmé, že iPhone 6SE nebude reálny z toho dôvodu, že Apple zvyčajne pridáva k číslu generácie iPhonu staré známe “S”. Tak to bolo napr. pri iPhone 6S. Výnimku však tvorí posledný 4″ iPhone SE, ktorý sa vymyká zo zaužívaného pomenovania iPhonov. Prívlastok “S”, čo znamená Special, je k názvu iPhonu pridávaný každé dva roky. Doposiaľ to vždy znamenalo, že dizajn iPhonu je prakticky rovnaký, no s novými funkciami. Určite si spomínaš na starý dobrý iPhone 5 a iPhone 5S, ktoré sa líšili v Touch ID, 64-bitovom procesore A7, koprocesore M7 alebo vylepšenom fotoaparáte.

Ale…

Na druhej strane, niektorí odborníci sa zhodujú, že Apple septembrový iPhone nijako extrémne nezmení. Mal by to byť “len” vylepšený iPhone 6S. Pribudne len pár vylepšení hardvéru, čiže možnosť pomenovania iPhonu týmto spôsobom tu je, no veľmi maličká. Mimochodom, od ďalšieho iPhonu sa očakáva, že bude ľahší, tenší, bez 3,5mm jacku a línií antény na zadnej časti. Od väčšieho 5,5″ modelu sa taktiež očakáva duálny fotoaparát, 3 GB pamäte RAM a magnetický Smart Connector na bezdrôtové nabíjanie zariadenia.

Zásadná zmena dizajnu sa dá očakávať v roku 2017, kedy iPhone oslávi 10. výročie. Za úspech sa pokladá nielen množstvo predaných kusov, ale aj revolúcia vo svete smartfónov, ktorú Apple uvedením iPhonu spôsobilo.

iphone 71

Zdroj: appleinsider.com

- Reklama -