Apple sa chystá už v budúcom roku uviesť prvé modely iPadov Pro s OLED obrazovkami. Okrem toho, že budú displeje oveľa kvalitnejšie a efektívnejšie sa však dočkáme aj nárastu ich cenovky. Podľa odhadov by sa niektoré konfigurácie mohli vyšplhať aj na sumy, ktoré prekonajú cenovky počítačov Mac.

Podľa zdrojov z odvetvia, na ktoré sa odvoláva portál The Elec, Apple zvažuje svoju cenovú stratégiu pre dva budúcoročné modely OLED iPadov Pro. A teraz sa podržte. Súčasné odhady začínajú na cene 1 500 dolárov za 11″ model a  1 800 dolárov za 13″ verziu. V porovnaní s momentálnymi štartovacími cenami zariadení (799 a 1099 dolárov) vy sa tak malo jednať o 60-80% nárast cien.

ipad pro 2023 M2 14,1 displej väčší displej
Unsplash / Daniel Romero (úprava redakcie)

Odhady cien OLED dokonca zatieňujú ceny niektorých modelov MacBook Pro, ktoré sa v súčasnosti predávajú. Patrí medzi ne 13,6″ MacBook Air či dokonca aj základný MacBook Pro s čipom M2.

Hlavným dôvodom zvýšenia cien je údajne veľký podiel materiálových nákladov na obstaranie panelov OLED. Predpokladá sa, že spoločnosť Apple v súčasnosti rokuje so spoločnosťami Samsung a LG Display o cene dodávok panelov, ktorých špecifikácie si budú vyžadovať použitie výrobných postupov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -