Apple sa chystá už v budúcom roku uviesť prvé modely iPadov Pro s OLED obrazovkami. Okrem toho, že budú displeje oveľa kvalitnejšie a efektívnejšie sa však dočkáme aj nárastu ich cenovky. Podľa odhadov by sa niektoré konfigurácie mohli vyšplhať aj na sumy, ktoré prekonajú cenovky počítačov Mac.

Podľa zdrojov z odvetvia, na ktoré sa odvoláva portál The Elec, Apple zvažuje svoju cenovú stratégiu pre dva budúcoročné modely OLED iPadov Pro. A teraz sa podržte. Súčasné odhady začínajú na cene 1 500 dolárov za 11″ model a  1 800 dolárov za 13″ verziu. V porovnaní s momentálnymi štartovacími cenami zariadení (799 a 1099 dolárov) vy sa tak malo jednať o 60-80% nárast cien.

ipad pro 2023 M2 14,1 displej väčší displej
Unsplash / Daniel Romero (úprava redakcie)

Odhady cien OLED dokonca zatieňujú ceny niektorých modelov MacBook Pro, ktoré sa v súčasnosti predávajú. Patrí medzi ne 13,6″ MacBook Air či dokonca aj základný MacBook Pro s čipom M2.

Hlavným dôvodom zvýšenia cien je údajne veľký podiel materiálových nákladov na obstaranie panelov OLED. Predpokladá sa, že spoločnosť Apple v súčasnosti rokuje so spoločnosťami Samsung a LG Display o cene dodávok panelov, ktorých špecifikácie si budú vyžadovať použitie výrobných postupov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Mladí milujú iPhone. Prieskum ukázal, že si bez neho nevedia predstaviť život
Môže ťa zaujímať
- Reklama -