Spoločnosť Apple za deň zarobí niečo okolo 130 000 000$ čo je tak neuveriteĺná suma, že jeden ten miliónik hore dole za 2-3 mesiace určite nikomu nebude chýbať. Alebo áno? Na vlastnú kožu sa o tom presvedčil istý 24 ročný (bývalý) zamestnanec Apple Store, ktorý pomocou iTunes Gift Cards previedol na svoj účet neuveriteľných 997 000$.

Premyslená krádež

Pokiaľ by si chcel okradnúť spoločnosť Apple, pravdepodobne by si musel mať poriadne premyslený plán ako na to. Máme tu hneď niekoľko možností. Prvou je spáchať nejaký hackerský útok na bankové účty spoločnosti, čo ale pravdepodobne nie je možné. Druhým pokusom by mohla byť ozbrojená lúpež jedného z Apple Stores a odnesenie novučičkých zariadení a hotovosti, no a tretím potom systematické a premyslené kradnutie peňazí spôsobom, ktorý si nikto nevšimne (aspoň nejaký čas).

Svoje o tom vie aj istý newyorkský zamestnanec spoločnosti Apple, ktorý dokázal pomocou darčekových poukážok okradnúť Apple až o milión dolárov. Ako to urobil? Veľmi jednoducho. Poukážky predával sám sebe za desatinu ceny a za tri mesiace dokázal získať neuveriteľnú sumu. Dovtedy si nikto nič nevšimol, ale každému je asi jasné, že peniaze niekde chýbať musia a tak sa po vyšetrovaní zistilo, kde zmizli.

Len tak mimochodom, tento mladík, obvinený z lúpeže a ďalších nepríjemných trestných činov, v súčasnosti behá na slobode, pretože bol prepustený na kauciu. To ale neznamená, že ho trest ešte len neminie. Podľa zákona mu hrozí trest odňatia slobody až na 15 rokov.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here