Hoci by sa mohlo zdať, že technológia bezdrôtového nabíjania Qi je minulosťou, nie je tomu tak. Nová generácia Qi2 bude obsahovať funkciu magnetického nabíjania MagSafe od spoločnosti Apple. Stane sa z nej nový unifikovaný štandard bezdrôtového nabíjania, ktorý je postavený práve na nabíjacej technológii MagSafe.

Prečítajte si tiež  MagSafe funguje v iPhone 14 Pro Max lepšie než u predchodcu. Testy potvrdili, že nabíja rýchlejšie

Qi2 bude obsahovať profil magnetického napájania čo znamená, že zariadenia, ktoré v budúcnosti prijmú Qi2, budú používať rovnakú magnetickú technológiu ako MagSafe.

Nový nabíjací profil Qi2 zabezpečí, že telefóny a iné mobilné zariadenia napájané batériou budú lepšie zosúladené s nabíjačkami, čím sa zlepší energetická účinnosť a zrýchli nabíjanie. Qi2 umožní nabíjanie nového príslušenstva, ktoré by nebolo možné nabíjať pomocou existujúcich zariadení s plochým povrchom.

iPhone 13 Pro v zlatej a modrej farbe využívajúci MagSafe nabíjanie
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

Pre zariadenia tak bude k dispozícii rýchlejšie nabíjanie a aktualizovaný štandard tiež pripraví pôdu pre výrazné budúce zvýšenie rýchlosti bezdrôtového nabíjania. Qi2 bude mať premiéru ešte v tomto roku a nahradí súčasný štandard Qi. Očakáva sa, že smartfóny a nabíjačky Qi2 budú k dispozícii už v poslednom štvrťroku 2023.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -