Pokiaľ žijete v rýchlom svete a väčšinu času strávite v kancelárii, poprípade ste neustále mobilní, určite poznáte prípad, kedy potrebujete niečo prepočítať, no jednoducho nemáte pri sebe kalkulačku. Áno jedna sa síce nachádza v mobile, no ten je vo vašom vrecku a museli by ste ho vytiahnuť. Zo všetkým bude koniec, pokiaľ budete mať Apple Watch a aplikáciu Calcbot. Okrem kalkulačky získate aj ďalšie skvelé funkcie!

Calcbolt na Apple Watch

Vývojári známej aplikácie Calcbolt pre iOS zariadenia a rovnako aj pre OS X zariadenia a teda zariadenia  Mac, sa rozhodli, že im ich široká podpora zariadení jednoducho nestačí. Práve preto sa rozhodli, že svoju obľúbenú aplikáciu prinesú aj na Apple Watch a ako povedali tak sa aj po pár týždňoch stalo. Aplikácia totiž priniesla aktualizáciu a s ňou aj podporu pre hodinky Apple Watch. A čo s ňou dokážu? Vlastne úplne všetko!

Vďaka Caltbol budete môcť na vašich hodinkách počítať rôzne príklady, keďže ponúka aj kalkulačky či rôzne premeny. Nevýhodou možno bude fakt, že napríklad zadávanie číslic nebude musieť byť práve pohodlné, vzhľadom na veľkosť hodiniek, ale sme si istí, že vývojári vyriešia tento problém takým spôsobom, aby sa klávesy stláčali čo najpresnejšie. Keď sa nad tým tak zamyslíme, v podstate aplikácia hodinky premenila na klasické Casia z roku 1985, ktoré opäť začínajú byť v móde. Apple Watch však ponúkajú „o trochu“ viac funkcií a vyspelejšiu technológiu ako spomínané Casia. Každopádne nápad dobrý a autorov chválime aj za vzhľad, ktorý v prípade Apple Watch vyzerá naozaj super!

Calcbolt - svetapple.sk
Calcbolt – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií|11.10.2016
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.