BMW oficiálne potvrdilo, že začne majiteľom účtovať ročný poplatok za predplatné Apple CarPlay vo svojich vozidlách. CarPlay v BMW bude stáť 80$ ročne. Bude sa dať ale zaplatiť aj jednorázovo.

3CarPlay v BMW bude stáť 80$ ročne.

CarPlay v BMW bude stáť 80$ ročne. Je to prvé predplatné za túto službu vôbec. - svetapple.sk
S novým BMW nové náklady – svetapple.sk

Zákazníci automobilky BMW nebudú mať k službe od Apple ľahkú cestu. Ročne si za prístup ku CarPlay zaplatia až 80$ (cca. 70€). Pokiaľ však budú chcieť, stále bude existovať možnosť zaplatiť počiatočný 300$ (270€) poplatok „za doživotné CarPlay“, ktoré však bude trvať obmedzenú dobu a to 20 rokov.

Každý, kto si v následujúcich mesiacoch zakúpi úplne nové BMW (z modelového roku 2019) dostane CarPlay na jeden rok úplne zadarmo. Po uplynutí tejto doby si ale začne automobilka účtovať približne 6,67$ (6€)/mesačne za prístup k službe od Apple alebo vyššie spomínaný 300$ poplatok za predplatné na 20 rokov. Automobilka tieto zmeny oznámila po prvý krát ešte začiatkom roka 2018. Jedná sa vôbec o prvé predplatné CarPlay na automobilovom trhu.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.