Pokiaľ sleduješ Apple aspoň niekoľko mesiacov, určite ti niekoľko pomerne vážnych informácií o tom, že spoločnosť Apple chystá, vyvíja a testuje vo svojich garážach vlastné vozidlo Titan. Nikto oficiálne nič nepotvrdil, ale naznačujú to minimálne informácie, ktoré hovoria o zamestnancoch z automobilového priemyslu, ktoré prešli práve k Apple. CEO spoločnosti BMW, Harald Krüger povedal, že keby Apple predstavilo model „Titan“ na báze modelu i3, veľmi by ho to potešilo!

Apple a BMW

Už dávnejšie sme písali článok o tom, že Apple chcelo za základ svojho modelu Titan použiť nemecké BMW i3, ktoré je v súčasnosti veľmi populárnym mestským elektoromobilom, plným nadupaných technológií. Článok vychádzal zo skutočnosti, že Tim Cook osobne navštívil továreň BMW i3 priamo v Lipsku a pozrel si, ako ho populárna nemecká automobilka vyrába. BMW je v súčasnej dobe veľmi revolučné aj v technológiách použitých v tomto modeli, ale aj modeli i8, ktoré je vlastne športový elektromobil. Spomeňme napríklad dotykový kľúč, či skvelý operačný systém. Automobily ako stvorené pre základ Titana od Apple, čo povieš?

- Reklama -

bmw_i8_key1

Žiaľ zatiaľ nepadla nijaká oficiálna informácia o tom , či Apple a BMW spolupracujú. Spoločnosti sú jednoducho ticho, ale šéf BMW sa vyjadril na adresu spoločnosti Apple veľmi pozitívne. Sám by chcel aby Apple vyrábalo svoje prvé vozidlo na báze modelu i3 a samozrejme sa mu ani nečudujeme. Pri tom, koľko takýchto vozidiel bude schopné Apple za rok vyrobiť sa tu otvárajú neuveriteľné potenciálne zisky pre mníchovský koncern. No uvidíme, možno by Titan na základe i3 nebol na zahodenie! 🙂

bmw i3 -svetapple.sk
bmw i3 -svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.