Spoločnosť Apple pokračuje vo svojej každoročnej iniciatíve za dobrú vec. Vybrané kamenné pobočky po celom svete boli dnes – 1. decembra 2021 vyzdobené červeným logom Apple v rámci svetového dňa v boji proti ochoreniu HIV/AIDS.

Ako príklad môžeme uviesť Apple Store nachádzajúci sa na ulici Nanjing East v Šanghaji alebo Apple Store Ginza v Tokiu. Predpokladá sa, že červené logá budú rozsvietené aj na ďalších obchodoch, pričom tu nesmie chýbať ikonický Apple Store na 5th Avenue v New Yorku.

Technologický gigant z Cupertina tiež oznámil, že odteraz do 6. decembra bude venovať 1 dolár z každého nákupu na stránke Apple.com, ktorý prebehne cez službu Apple Pay do globálneho fondu na podporu boja proti ochoreniam AIDS a tiež COVID-19.

Platiť to má aj pre aplikáciu Apple Store a tiež pre všetky kamenný predajne v USA. Maximálna suma, ktorú môže fond získať je stanovená na 1 milión amerických dolárov.

Za 15 rokov sa vyzbieralo 270 miliónov dolárov 

Zároveň tiež platí, že ak si kúpite mimo tejto akcie akékoľvek (PRODUCT) RED zariadenie či príslušenstvo, automaticky prispievate určitú finančnú čiastku z ceny produktu do vyššie spomenutého fondu.

Prečítajte si tiež  Tento iPhone X kúpený v roku 2017 má stále 81 % zdravie batérie. V redakcii ho používame už 4 roky!

Toto je samozrejme aktuálne počas celého roka a spoločnosť Apple uviedla, že v rámci 15-ročného partnerstva s organizáciou (RED) vyzbierala takmer 270 miliónov dolárov. A to veru vôbec nie je málo.

Po novom navyše peniaze neputujú len na boj proti HIV/AIDS ale aj na boj proti vírusu COVID-19, ktorý aktuálne komplikuje situáciu po celom svete.

Ak si teda budete niekedy v budúcnosti kupovať akýkoľvek červený výrobok od spoločnosti Apple, myslíte na to, že tým prispievate aj na dobrú vec…

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -