Chceš MagSafe naspäť? Vieme ako!

0

MagSafe je niečo, čo kedysi predstavil Steve Jobs a považoval to za jednoduchú, no za to geniálnu technológiu. Mal na to samozrejme dôvod, my sami sme používateľmi MacBookov, samozrejme s touto jednoduchou no fantastickou inováciou a doslova ju milujeme. To ale majitelia novších počítačov už povedať nemôžu, MagSafe tu nie je a chýba. Veľmi chýba. Dá sa však dokúpiť. Síce nie od Applu, ale v konečnom dôsledku to vôbec nevadí. Ako teda na magSafe späť?

Vinpok

Nové MacBooky priniesli USB-C, teda nové koncovky, ktoré tak trochu odstránili klasické nabíjanie pomocou MagSafe. Hlavný dôvod je ten, že práve cez USB sa nový MacBook nabíja a tak by tu táto technológia zbytočne zavadzala. Respektíve si to niekto z kompetentných myslí, pretože my osobne poznáme ľudí s novým MacBookom, ktorým skrátka starý dobrý MagSafe chýba.

Ešte pred predstavením počítačov sa špekulovalo o tom, že Apple predstaví vlastnú redukciu. Ako sa ale ukázalo, nestalo sa, a tak sa toho musel chytiť niekto iný. Spoločnosť VinPok má elegantné a jednoduché riešenie ako celý tento problém odstrániť.

Ako môžeš vidieť na fotke vyššie, je to jednoduchý maličký adaptér, ktorý pripojíš do USB-C. Následne je tu k dispozícií aj kábel, ktorý je s týmto adaptérom kompatibilný. Funguje to rovnako, akoby si nabíjal cez klasické USB, avšak výhody MagSafe ako napríklad zakopnutie o kábel s tým, že nezhodíš celý Mac ostávajú.

Určite ťa zaujíma aj cena tohto jednoduchého príslušenstva a predpokladáš, že asi bude poriadne vysoká. Nie je to celkom pravda. Vinpok tvrdí, že v predobjednávkach si za kábel vypýta okolo $29, no a v predaji by sme mali očakávať dvojnásobnú sumu, teda zhruba $60.

Vinpok sa chváli aj údajom, že jeho kábel je prvý na svete, ktorý podporuje 87W nabíjanie, ktoré potrebuje väčší 15″ MacBook Pro. Čo sa teda rýchlosti týka, všetko je to úplne v poriadku. Len tak mimochodom, to že niečo podobné ešte nepredstavilo Apple samozrejme neznamená, že tak neurobí. Pokiaľ sa tieto káble začnú naozaj predávať a používatelia ich budú kupovať, určite aj jablkový gigant bude chcieť na tejto ceste „zbohatnúť“ a predstaví svoje riešenie.

To by dokonca ani nemuselo byť také drahé, pokiaľ by išlo o jednoduchý adaptér a nie celý kábel. Lacnejšie ako riešenie od Vinpok ale pravdepodobne aj tak nebude. Predsalen je to Apple a ako dobre vieme, jeho nápady (alebo nápady v jeho prevedení) bývajú najdrahšie.

Vinpok - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk