Ako píše Macrumors, spoločnosť Apple v operačnom systéme iOS 16 výrazne vylepšuje vstavanú aplikáciu Počasie a rozširuje údaje, ktoré sú dostupné pre používateľov. Klepnutím na ľubovoľný modul počasia teraz môžete získať ďalšie užitočné informácie, ktoré predtým v iOS 15 alebo starších verziách systému neboli k dispozícii.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ak napríklad otvoríte hlavnú hodinovú alebo desaťdňovú predpoveď, zobrazia sa podrobnejšie dáta, ktoré vám umožňujú skontrolovať teplotu pre každý deň v grafickom zobrazení. To uľahčuje vizualizáciu rozsahu teplôt a poveternostných podmienok na hodinovej báze.

Zdroj: Macrumors

Väčšina modulov poskytuje ďalšie informácie na hodinovej báze. Pomocou UV indexu môžu používatelia vidieť odhady UV žiarenia počas dňa a získať vizuálnu informáciu o tom, kedy bude UV žiareniu najsilnejšie.

K dispozícii sú podobné hodinové grafy aj pre vietor, zrážky, vlhkosť, viditeľnosť a tlak. Modul západu/východu slnka poskytuje informácie o prvom dennom svetle, východe slnka, západe slnka, poslednom dennom svetle a celkovom dennom svetle spolu s mesačnými priemermi východu a západu slnka. Ak je predpovedaný dážď, k dispozícii je graf dažďa s 10 minútovými intervalmi.

Spoločnosť Apple síce ponúka rovnaké mapy zrážok, teploty a kvality ovzdušia ako minulý rok bez ďalšej pridanej funkcie, ale aj v tomto smere došlo k miernym aktualizáciám dizajnu, ktoré vylepšujú vzhľad.

Zdroj: Macrumors

Aktualizovaná aplikácia Počasie teraz poskytuje tiež upozornenia na nepriaznivé počasie. Problém je však v tom, že sú obmedzené len na vybrané regióny. Spoločnosť Apple uvádza, že nie všetky funkcie aplikácie Počasie budú dostupné vo všetkých krajinách.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Na poskytovanie ďalších informácií prostredníctvom modulov Weather využíva spoločnosť Apple údaje z aplikácie Dark Sky, ktorú kúpila v roku 2020.

Spoločnosť Dark Sky 6. júna aktualizovala svoj blogový príspevok, aby objasnila, že technológia predpovede Dark Sky je vylepšená a integrovaná do predpovede počasia, ktorá poháňa novú aplikáciu Počasie. Za nás teda dobrá práca, čo si myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -