Chevrolet je jedna zo značiek, ktorá taktiež spolupracuje s Apple a prináša podporu CarPlay aj pre svoje vozidlá. Avšak tie sa doteraz nevyrábali a Chevy oznámilo približne mesiac dozadu, že sa ich dočkáme až v neskoršej časti roka. Ako sa zdá, spoločnosť trošku podcenila svoje možnosti a dnes zišiel z liniek prvý Chevrolet, ktorý novú službu podporuje!

Prvý Chevrolet s CarPlay je Corvette Z06

Z výrobných liniek spoločnosti Chevrolet dnes zišlo vôbec prvé vozidlo od tejto automobilky, ktoré podporuje novú službu od Apple, CarPlay.

Ide konkrétne o striebornú Corvettu Z06, ktorá v týchto chvíľach mieri ku svojmu majiteľovi. Toto vozidlo je vôbec druhým produkčným automobilom, ktoré CarPlay podporuje.

Prvým vozidlom bolo Ferrari FF od marca minulého roka, avšak Corvetta Z06 je omnoho dostupnejší stroj (áno, tiež nie je najlacnejší). Okrem iného bolo možné CarPlay používať aj na rádiách od druhotných výrobcov, ako napríklad Apline či Pioneer.

Niečo viac o Z06

Chevrolet Corvette Z06 pre modelový rok 2016 stojí v Amerika 79 000 $ a je vybavený 8″ dotykovým displejom, na ktorom je možné vďaka systému od Chevroletu MyLink používať aj systém od spoločnosti Apple CarPlay. Výkon tohto superšportu (dúfam, že ho takto môžme nazvať) činí 650 konských síl, vďaka čomu ide o najvýkonnejšie sériovo vyrábané vozidlo celého koncernu General Motor v súčasnosti. Dizajn je taktiež špičkový a v kombinácii so športovými prvkami, ktorých sa Corvetta dočkala vo verzii Z06 vyzerá naozaj dravo! Čo povieš? Kupuješ Corvette Z06 aj s CarPlay?

Prečítajte si tiež  Aston Martin a Porsche ukázali CarPlay 2.0: Toto je budúcnosť šoférovania s iPhonom vo vrecku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.