Rozbitý displej je vždy veľmi nepríjemná záležitosť. Cena opravy sa často krát pohybuje na úrovni stoviek eur v prípade, že ide o nový model. Svoje o tom vie aj používateľ  MotherOfAnOP na Reddite. Napriek tomu sa mu podarilo problém vyriešiť elegantným spôsobom.

Chlapíkovi sa pokazil OLED displej na iPhone. Pozrite sa ako to vyriešil.

Slovenský magazín Mobil.sk dnes informoval o kurióznom riešení poškodeného displeja, ktoré sa objavilo na sociálnej sieti Reddit. Na videu môžeme vidieť, že displej na telefóne je prasknutý, no hlavne sa na ňom pravdepodobne po páde objavil nepríjemný zelený pás. Jedná sa o pomerne bežné poškodenie, ktoré sa týka hlavne OLED panelov.

- Reklama -

Zábery ukazujú s najväčšou pravdepodobnosťou 5,8″ model. Nevieme ale presne určiť, o ktorú generáciu iPhonu sa jedná, nakoľko predná strana je vo všetkých prípadoch rovnaká. Môže ísť teda buď iPhone X, iPhone XS alebo iPhone 11 Pro.

Používateľ sa rozhodol, že nebude displej meniť ale použije trochu kreativity. Koniec koncov, niečo, čo sa mu podarilo asi nikto na svete nemá. Je mimoriadne originálny nápad.

Chlapíkovi sa pokazil OLED displej na iPhone. Pozrite sa ako to vyriešil.
Chlapíkovi sa pokazil OLED displej na iPhone. Pozrite sa ako to vyriešil.

Nepekný zelený pásik premenil na laserový meč pomocou pozadia. Stačilo len správne napasovať obrázok. Samozrejme, že v tomto prípade ide v prvom rade o recesiu. Pokiaľ sa vám niekedy ale niečo podobné stane, aspoň viete, že aj takáto nepríjemná skúsenosť sa dá brať s humorom.

Minimálne dovtedy, kým vám servis nenacení opravu. Dúfame teda, že sa nikto z vás s podobným problémom trápiť nebude. Ak by sa to ale napokon predsa len stalo, už viete, ako ho môžete elegantne vyriešiť aspoň dovtedy, kým displej dáte vymeniť. Čo poviete, išli by ste do toho? Napíšte nám do komentára. 🙂

Phones screen broke, maybe for the better. from r/StarWars

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.