O zdravotných a tiesňových funkciách jablkových smartfónov a hodiniek je určite väčšina ich majiteľov oboznámená. Mimo nečakaných pádov alebo autonehôd Vám však môžu pomôcť aj pri klasických zimných športoch. Dispečeri tiesňového volania v blízkosti lyžiarskych stredísk zaznamenávajú prílev upozornení na detekciu zrážky pričom požadujú, aby ich lyžiari nechali zapnuté. Jedná sa totiž o veľmi nápomocnú vychytávku.

Prečítajte si tiež  Dokážu vám Apple Watch či iPhone zachrániť život pri dopravnej nehode? Toto video vám ukáže, ako to funguje

Zdá sa, že okrem jazdy na horskej dráhe alebo autonehody dokážu spustiť detekciu zrážky aj pády na lyžiach. Ako podklad pre toto zistenie poslúžil prípad, kedy dispečing lyžiarskeho centra v americkom Utahu obdžal denne minimálne tri hlásenia o zrážke. Za všetkými hláseniami stáli hodinky Apple Watch alebo iPhony, ktoré spustili tiesňové SOS volanie.

V prípade, že by niekto narazil do stromu, môže upadnúť do bezvedomia a pre ostatných lyžiarov by nebol viditeľný. Funkcie ako detekcia pádu či zrážky majú za úlohu rýchlo upozorniť tiesňové linky a informovať o polohe používateľa. Detekcia je štandardne zapnutá a podľa podľa dispečerov by to tak malo aj zostať.

Zdroj: SvetApple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -