Podľa správy, ktorú priniesol web DigiTimes, taiwanský výrobca plánuje uviesť 7 nm proces výroby najskôr v roku 2018. Do roku 2020 chce dosiahnuť pokrok v podobe 5 nm výroby. Čo by tento posun vpred mohol znamenať pre budúce iPhony?

“Hudba budúcnosti”

Taiwanský výrobca polovodičov TSMC chce do roku 2018 zaviesť výrobu 7 nm (nanometer) výrobu čipov. Teoreticky, pre iPhone by “nižší” proces znamenal dosiahnutie lepšieho výkonu a taktiež aj menšiu spotrebu energie. V skratke povedané, budúce iPhony so 7 alebo 5 nm procesormi by boli omnoho výkonnejšie, v porovnaní so súčasne používaným procesom.

- Reklama -

Apple vedie s 14 nm

Pre porovnanie, procesor A9 použitý v iPhonoch 6S je vyrábaný aj 14 nm výrobným procesom. Nasledujúca generácia procesorov A10 v iPhonoch pravdepodobne ešte nedosiahne 7 nm výrobu, zato budúce áno. V súčasnosti je spoločnosť Apple jednou z prvých, ktoré používajú 14 nm výrobu. Ako dlho bude trvať, pokým sa technológia dostane na “polovičnú” úroveň ukáže len čas. Avšak veríme, že to bude práve Apple, ktoré ako prvé použije novú technológiu, podobne ako to bolo so 64 bitovým procesorom.

iphone 6

Zdroj: appadvice.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -