Hoci bol príchod prvej náhlavnej súpravy z produkcie Apple podľa všetkého odložený, už čoskoro by sme sa o nej mali dozvedieť viac. Okrem slávnostného predstavenie alebo prípadného dema s ukážkou nového operačného systému by však prednosti headsetu pre AR/VR mohol ukázať aj pripravovaný iOS 16. Ten totiž bude prispôsobený na komunikáciu so systémom, ktorý bude poháňať Apple náhlavnú súpravu.

Prečítajte si tiež  Senzácia v podobe Apple headsetu sa odkladá. VR súprava dostáva nový dátum príchodu

Podľa renomovaného analytika a leakera Marka Gurmana z agentúry Bloomberg sa pripravovaný systém iOS 16 vo veľkom postará o pootvorenie dvierok nového systému. Beta verzie iOS 16 totiž majú obsahovať množstvo odkazov a väzieb na headset, vďaka čomu bude zariadenie schopné komunikovať s ostatnými členmi jablkového ekosystému.

Dátum predstavenia Apple headsetu je stále veľkou neznámou. Pôvodné zdroje naznačovali na jeho príchod ešte počas tohoto roka, no to sa vzhľadom na pokročilý čas a údajné problémy vo výrobe javí ako nereálny scenár. Najpravdepodobnejšie je, že Apple svoju náhlavnú súpravu predstaví koncom tohoto roka alebo začiatkom toho budúceho s následným uvedením do konca kalendárneho roka.

Apple VR Headset
Zdroj: MacRumors

Napriek tomu, že je príchod headsetu určeného pre rozšírenú a virtuálnu realitu takmer istý, Apple jeho uvedenie môže poriadne natiahnuť. Spomeňme si predsa na projekt AirPower alebo takmer stopercentnú možnosť plochého dizajnu Apple Watch Series 7. Gigant z Cupertina si aj v tomto prípade môže dať poriadne na čas a preto nám ostáva dúfať, že predstavenia nového zariadenia sa dočkáme najneskôr v budúcom roku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTomsGuide
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.