Dnes je 31. decembra a ako všetci dobre vieme, už o pár hodín sa nezmení len deň či mesiac ale rovno celý rok. Už o pár hodín zasvieti na mobiloch magické číslo 2016 a my sa opäť dostaneme o métu ďalej. Presne preto je potrebné, aby mal každý jeden z nás presne nastavený čas a čo najlepšie hodinky. Pozri si náš článok, ktorý ti prezradí, či sa najviac oslavy nového roka oplatí sledovať na iPhone, iPade či Apple Watch!

Kto meria najpresnejšie?

Apple má vo svojom repertoári naozaj obrovské množstvo produktov a takmer každý jeden z nich dokáže zobrazovať čas (prepáč iPod Shuffle). Vzhľadom na to, že je dnes 31. decembra, pravdepodobne sa každému hodí vedieť koľko je presne hodín. Aby mohol novoročné oslavy zahájiť čo najpresnejšie, mal by si kúpiť Apple Watch! Prečo?

Merajú totiž najpresnejšie a nie je to náhoda. Kevin Lynch, viceprezident v Apple pre technológie pre denník Mashable prezradil pomerne zaujímavé informácie o tom, ako je to vlastne s hodinkami Apple Watch a meraním času a prečo merajú až 4X presnejšie ako naše iPhony, iPady či iPody.

Dôvod je pomerne jednoduchý, no pravdepodobne ho príliš veľa z nás nepochopí. V Apple Watch sa totiž nachádza kryštálový oscilátor s kontrolovanou teplotou, ktorý nenájdeme v žiadnom inom produkte spoločnosti Apple. Preto sú Apple Watch tak neuveriteľne presné. Ide o presnosť presne 50 tisícin sekundy, čo je rozdiel, ktorý človek nedokáže pozorovať voľným okom!

http://mashable.tumblr.com/post/97071591799/the-apple-watch

Ak si ale myslíš, že zvyšné prosukty značky Apple sú v meraní času extrémne nepresné, tak sa mýliš. Rozdiel je síce o čosi väčší – 200 tisícin sekundy, no stále ide o hodnotu, ktorý si asi nemáš šancu len tak všimnúť. 1/5 sekundy totiž ubehne veľmi rýchlo a rozdiel je veľmi maličký. Apple si ale dáva záležať aj na zvyšných produktoch.

Ako? Spoločnosť totiž má po celom svete 15 NTP serverov so silnými GPS anténami, cez ktoré získavajú presný čas. Práve vďaka týmto serverom sú potom synchronizované všetky možné Apple zariadenia, ktoré máš doma, aby ti ukazovali čo najpresnejší čas. Ako určite vieš (alebo možno aj nie) v GPS satelitoch nájdeme atómové hodinky, ktoré merajú čas najpresnejšie. Presne preto sú naše tak presné, ako to je len možné.

Ak sa teda chystáš silvestrovať, no nevieš aký produkt zobrať na sledovanie času, najlepšie by bolo asi Apple Watch. Pokiaľ ich ale nemáš a uvažuješ medzi iPhonom či iPadom, vyber si radšej to, čo sa ti bude pohodlnejšie používať. Je úplne jedno, ktoré zo zariadení budeš mať. Ukazovať budú obe úplne rovnako!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here