Apple predstavilo svoje iPhony ako aj nový operačný systém iOS 8 ešte v septembri minulého roka a od tejto doby ubehli krásne, už takmer 4 mesiace. Apple predstavilo naozajstnú revolúciu, no predsa je tu jedna vec, ktorá nám neskutočne vadí a tou vecou je samotné iOS 8!

iOS 8

iOS 8 v našej redakciíi testujeme prakticky už 8 mesiacov od prvej beta verzie, ktorá bola predstavená počas WWDC 2014. Tento systém nás však nijako neohúril novými funkciami a prakticky ponúka len to isté, čo jeho predchodca. Sprevádzané je to však množstvom nepríjemných chýb, ktoré sa pri predošlých iOS nevyskytovali. Tak napríklad náš iPhone 6 Plus sprevádza nepríjemné padanie aplikácie Safari, poprípade opätovné načítanie stránky aj pri stránkach ako je google.com a tú  nepovažujeme práve za najnáročnejšiu! Ďalším problémom je napríklad to, že počas používania služby Spotify, nám začne niekedy len tak z ničoho nič pribúdať alebo naopak ubúdať hlasitosť. To by nebola až taká tragédia, keby sa iPhone nesprával, akoby bolo tlačidlo stále zapnuté a zvuk pridáva neustále, čo znamená že svieti displej a pokiaľ chcete stíšiť, nepodarí sa vám to, keďže tlačidlo je neustále akoby zapnuté. V tomto prípade je zariadenie potrebné reštartovať a to nie je dvakrát pohodlné! Navyše sa to stáva takmer každý deň. Posledná vec, s ktorou nemám síce ja, ale druhý člen redakcie, Juraj, problém, je fakt, že po zrušení hovoru sa mu na uzamknutej ploche zobrazí, že hovor bol zmeškaný. Áno, je to síce hlúposť, no pokiaľ niekto zruší hovor tak ho nezmeškal nie? Dúfajme, že vývojári v Apple iOS 8 rýchlo doladia a jeho nástupca už nebude mať podobné problémy, lebo sa nám začína zdať, že kvalita ide dole vodou!

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro - Je to ten najlepšie fotiaci smartfón na svete?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.