Tak, marcová Keynote je za nami, je čas sumarizovať.

Apple v Číne

Tim Cook dnes začal krásnymi videami, ktoré ukazovali, ako sa spoločnosti darí v Číne. Krásne zábery na otváranie nového Apple Storu museli potešiť každého skalného fanúšika. Apple v Číne otvorilo dovedna 21 Apple Stores.

Novinky v Apple TV

Apple TV dostane nových veľkých partnerov, z ktorých najvýznamnejším je HBO. Od dnes bude možné cez Apple TV sledovať službu HBO NOW bez obmedzení. Výraznej zmeny sa dočkala aj cena, z pôvodných 99$ klesla na 69$!

Úspechy iPhonu 6/6 plus

Ďalej sa Tim Cook venoval obrovským úspechom iPhonov 6 a 6 plus, ktorých sa predalo už 700 miliónov po celom svete. iPhone sa tak stal najpopulárnejším smartfónom sveta, s ktorým je vraj spokojných až 99% uživateľov. Aktualizácie sa dočkal systém iOS na verziu 8.2, ktorý pridáva podporu pre CarPlay, HomeKit a najmä Apple Watch. Systém bude obsahovať aj podstatne vylepšenú aplikáciu Health, ktorá  vylepšuje svoje funkcie aj vďaka výskumu v medicíne.

Momentálne je aplikácia dostupná ako pomoc pri sledovaní svojho zdravotného stavu vďaka frameworku Research Kit. Pomôže spojiť ľudí s lekármi, sledovať ich zdravotný stav stále, nie len na prehliadke u doktora a taktiež uľahčí komunikáciu s pacientom. Na projektore sú prezentované rôzne spôsoby, ako aplikácia získa informácie o vašom zdravotnom stave.

Aplikácia môže pomôcť pacientom, trpiacich parkinsonovou chorobou, astmou, či rakovinou prsníkov. Apple taktiež nezabúda na súkromie a preto sľubuje, že neuvidí zdravotné údaje o svojich zákazníkoch

Nový MacBook Air 12″ s retina displejom sa volá jednoducho. MacBook.

Pozitívneho ohlasu sa dočkal aj najnovší produkt tejto firmy – stredný MacBook Air s 12″ displejom. Zmenil sa komplet celý dizajn MacBooku, čo prispelo aj k novej, ergonomickejšej klávesnici, s ktorou môžeme písať až 4x rýchlejšie. Klávesnica používa revolučnú technológiu, ktorá zabezpečí plynulý stisk a taktiež vlastnú LED diódu pre dokonalé nasvietenie každej jednej klávesy.

Okrem klávesnice sa aktualizácie dočkal aj trackpad, ktorý sa po novom nazýva „Force Touch Trackpad.“ Je citlivejší ako kedykoľvek predtým, ponúka možnosť kliknúť kdekoľvek na jeho ploche, no najmä dokáže rozpoznávať tlak, akým pôsobíme na jeho povrch. To otvára široké možnosti využitia napríklad pri ovládaní MacBooku novými gestami.

MacBook je revolučne malý a energeticky úsporný. Jeho telo je v najhrubšej časti len 13,1 mm hrubé, v tej najtenšej len 3.5 mm! MacBook váži neuveriteľných 900g. Jeho základná doska je o 67% menšia ako jej predchodkyňa, čo umožňuje zväčšenie kapacity špeciálne vrstvených batéri´, ktoré teraz vydržia až 10 hodín nepretržitej práce.

Prečítajte si tiež  EÚ chce, aby výrobcovia smartfónov garantovali dlhšiu životnosť batérie a takisto poskytli náhradné diely zákazníkom
 MacBook - svetapple.sk
MacBook Apple

12″ displej s technológiou retina má aj iné vylepšenie, ktorým je zväčšený rozsah clony, čo zaručuje až o 30% menej energetickej náročnosti pri rovnakom jase. MacBook ako prvý notebook nebude obsahovať ventilátor. Poskytne iba jeden jediný konektor na prenos dát, obrazu aj energie – USB-C konektor. okrem neho sa v Macbooku bude nachádzať ešte jack na slúchadlá.

Ceny nového MacBooku sa budú pohybovať medzi 1299§ – 1599§, ponúkne procesory Intel Core M s taktom 1.1, 1.2 a 1.3GHz s TurboBoostom do 2,9GHz, 8GB RAM a 256GB SSD pamäte. Bude dostupný v troch farbách, Silver, Gold a Space Gray.

Zvyšné MacBooky sa tiež dočkali

Všetky ostatné modely MacBookov sa taktiež dočkajú aktualizácie, Dostanú nové Thunderbolt 2 porty, Force Touch Trackpady, vyššiu výdrž batérie, či nové Intel i5 a i7 procesory s architektúrou Broadwell.

Apple Watch

Tim Cook so svojim kolegom nám opäť priblížili Apple Watch. Tentokrát nám ukázali praktické príklady použitia hodiniek a aplikácií v nich.Medzi appky, ktoré uvidíme v Apple Watch ako prvé patria: Apple Pay, WeChat, Instagram, Uber, Passbook, Digital Touch, SPG, Shazam, Alarm.com, Salesforce Wave, MLB At Bat, Twitter. American Airlines a mnoho ďalších.

Apple Watch budú ponúkať funkciu Digital Touch, pomocou ktorej si môžete s blízkymi posielať rôzne obrázky a animácie, alebo dokonca aj váš srdcový tep. Hodinky ponúknu možnosť zobraziť notifikácie z iPhonu, príjmať či posielať SMS a e-maily a vďaka zabudovanému reproduktoru a mikrofónu aj telefonovať.

Toto zariadenie bude váš každodenný inteligentný partner, ktorý bude trackovať vašu aktivitu, vyhodnocovať váš pohyb, či splnenie cieľov, ktoré si môžete sami určiť.

Apple sľubuje výdrž až 18 hodín práce s hodinkami. Vyrábať sa budú v troch edíciách:

  • Edícia Sport ponúka hliníkové telo vo farbách Silver a Space Gray a gumený remienok. Displej bude pokrývať zosilnené Ion-X sklíčko. Ceny boli určené na 349§ a 399§ v závislosti od veľkosti displeja (38 mm alebo 42mm uhlopriečka).
  • Edícia Watch bude vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a ponúkne veľké množstvo náramkov, od ktorých bude dosť závisieť aj cena. Tá sa pohybuje medzi 549§ a 1 099§. Watch budú obsahovať zafírové sklíčko.
  • Najexkluzívnejšia edícia – Edition bude vyrobená z 18 – karátového zlata so zafírovým slkíčkom na displeji. Mala by byť najjagavejším vyjadrením luxusu a štýlu. Táto verzia sa bude predávať za neuveriteľných 10 000§.

Inteligentné hodinky budú mať vlastný Apple Watch App Store, ktorý bude prístupný cez iPhone. Predobjednávky na hodinky začínajú 10.4.2015, prví zákazníci sa z nich budú tešiť v niektorých krajinách už 24.4.2015

Prečítajte si tiež  Vráťte sa do školy s Godeal24. Microsoft Office za menej ako 20 € a Windows 10 len za 7,35 €

Toľko z dnešnej Keynote, Apple toho predstavil dosť veľa na to, aby sme mali o čom písať ďalších pár dní 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.