Internet je miesto, kde sa stretávame s úplne inou komunikáciou než s tou, na ktorú sme zvyknutí z osobných stretnutí alebo telefonátov. Často sa tu používajú komunikačné skratky ako WTF, LOL, ASAP, OMG, BTW, ROFL, POV, IMHO,THX a ďalšie, ktorým však nemusíte nutne rozumieť. Preto sme si pre vás pripravili tento slovník, ktorý vám každú z nich v krátkosti objasní. Poďme na to…

Čo znamená skratka WTF?

Jedna z najpoužívanejších skratiek v online priestore je WTF. V skutočnosti ide o 3 slová s otáznikom, „What The Fuck?„. Ak by sme to mali preložiť do slovenčiny, znamenalo by to „Čo to ku**a je?“.

Čo znamená skratka LOL?

Určite ste už v nejakom komentári pod videom alebo v chate zaregistrovali skratku LOL. Väčšinou sa tieto 3 písmená používajú v prípade, keď je niečo smiešne. Opäť ide o skrátenie troch slov, „Laughing Out Loud“ a teda v preklade „Hlasný smiech„.

Čo znamená skratka ASAP?

Veľmi známa skratka, ktorou vieme vyjadriť situáciu, keď niečo potrebujeme vybaviť naozaj rýchlo alebo promptne. V skutočnosti ide o 4 slová „As Soon As Possible“, v doslovnom preklade „Čo najskôr“.

Čo znamená skratka OMG?

Túto skratku pravdepodobne väčšina z vás pozná, nakoľko ju niektorí používajú aj pri bežnej komunikácii. OMG predstavuje 3 slová, „Oh My God“ a teda „Oh môj bože“ Používame ju vtedy, keď nás niečo prekvapí alebo zaskočí…

Čo znamená skratka BTW?

Pokiaľ chce niekto niečo v chate alebo komentári doplniť (pokojne aj z inej témy), využije skratku BTW. Jedná sa o slová „By The Way“ a preložiť by sme ich mohli ako „Mimochodom„.

Čo znamená skratka ROFL?

Kým LOL je len „hlasný smiech“, skratka ROFL mieri ešte vyššie. Tak isto sa používa v situáciach, keď nás niečo veľmi pobaví. Ide o kombináciu štyroch slov „Rolling On the Floor Laughing„, čo v preklade znamená „Zvíjam sa od smiechu na podlahe“.

Čo znamená skratka POV?

V poslednej dobe YouTube zaplavili takzvané POV videá a testy. Jedná sa o snímky, ktoré sú natočené z prvej osoby (z pohľadu očí). Táto skratka znamená „Point Of View“ a teda „Uhol pohľadu“. Podobné označenie videa je teda celkom logické, nakoľko vidíte presne to isté, čo jeho autor.

Čo znamená skratka AKA?

Pokiaľ niekto na internete používa 2 rôzne pseudonymy, môžeme sa stretávať so skratkou AKA, alebo v originálnom znení, „Also Known As“. V preklade to znamená „Taktiež známy ako“. Vo veľkom sa vyskytuje napríklad na YouTube alebo vo svete blogerov, influencerov.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 a iPhone 13 Pro v prvých recenziách. Ako dopadli v testoch?

Čo znamená skratka THX?

Toto je úplne jednoduché. THX je skrátené „Thanks“, v preklade „Vďaka“. Viac dodávať netreba…

Čo znamená skratka IMHO?

Možno trochu zriedkavejšia skratka, no vo svete sa s ňou určite stretnete. IMHO predstavuje štyri slová „In My Humble Opinion“. V preklade to znamená „Podľa môjho skromného názoru“.

Tak čo, rozšírili ste si obzory, alebo ste už všetky skratky poznali? napíšte nám v komentároch…

Čo znamená WTF, LOL, ASAP, OMG, BTW, ROFL, POV a ďalšie? Toto je náš slovník internetových skratiek.
Čo znamená WTF, LOL, ASAP, OMG, BTW, ROFL, POV a ďalšie? Toto je náš slovník internetových skratiek.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.