Pokiaľ máte radi jednoduchý dizajnový štýl akýchkoľvek Apple produktov, tak ste na správnej adrese. Ešte minulý týždeň zdieľal Mark Gurman (presnosť 88,7 %) z agentúry Bloomberg nové informácie týkajúce sa budúcej generácie Macu mini.

Apple minulý rok urobilo zmenu a zo zariadenia takmer kompletne odstránilo Intel, pričom ho nahradilo ARM procesorom M1 a 8 GB alebo 16 GB operačnou pamäťou RAM. Základný počítač v ponuke výrobcu však pôjde ďalej.

Podľa Gurmana chystajú inžinieri nástupcu čipu M1, ktorý bude pracovať až s 10-jadrovým CPU. Zariadenie sa má spoliehať na 8 vysokovýkonných jadier a 2 energeticky úsporné jadrá. Náročnejší majitelia sa môžu tešiť na väčší počet portov, prístupných zo zadnej strany počítača.

Mac mini a jeho úplne nový dizajn

Jon Prosser (presnosť 78,6 %) teraz vydal nový dieľ svojej show Front Page Tech, v ktorom svetu ukázal, ako bude inovovaný Mac mini vyzerať. Apple chce ťažiť z platformy Apple Sillicon, ktorá mu dovoľuje používať extrémne kompaktný dizajn.

V Cupertine si však uvedomujú potreby zákazníkov, ktorí chcú čo najviac portov pre jednoduchšiu konektivitu. Zariadenie by preto malo vo svojej zadnej časti obsahovať 4x USB-C Thunderbolt 3 porty, 2x klasické USB-A porty, jeden Ethernet port, jeden HDMI port a na záver HDMI konektor.

Mac mini zostane aj naďalej základným počítačom v ponuke, pričom je veľmi pravdepodobné, že Apple nechá v predaji aj verziu s procesorom M1, ktorá bude ešte dostupnejšia než dnes.

Pozrite si všetky rendery a napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Siri vás už odpočúvať nebude. Nepríjemnú funkciu môžete deaktivovať.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.