Pre mnohých používateľov sú predinštalované aplikácie od Apple, ktoré sa nedajú vymazať, nočnou morou, no iní to riešia presunutím týchto aplikácií do jedného priečinku na ploche. Ak patríš medzi prvých, určite ťa poteší správa, že čoskoro sa možno dočkáme zmeny.

Čoskoro vraj bude možné skryť aplikácie od Apple

Niektoré aplikácie od Apple sú však nevyhnutné pre fungovanie zariadenia, preto sa s najväčšou pravdepodobnosťou dá určiť, že táto zmena sa nebude týkať všetkých, ale len vybraných aplikácií, ktoré určí Apple. Skryť však neznamená úplne odstrániť, určite skryť Telefón či Nastavenia by nebolo veľmi múdre.

- Reklama -

Vývojári, ktorí skúmajú kódy iOS či iTunes neraz objavia zaujímavé informácie o tom, čo tieto dáta obsahujú a aké zmeny vo funkciách by mohli predstavovať. Najnovšie sa tak stalo v metadátach iTunes, ktoré naznačujú že v budúcich aktualizáciách systému iOS bude možné iOS aplikácie, napr. Kompas či Tipy jednoducho vypnúť.

Metadáta obsahujú údaje každej aplikácie v App Store, ktoré popisujú dátum vydania alebo veľkosť. Tieto appky obsahujú aj tzv. kľúče: “isFirstParty” a “isFirstPartyHideableApp”, avšak zatiaľ sú nastavené na hodnotu “False”.

Práve tieto údaje v metadátach naznačujú to, že súčasná hodnota “False” by sa mohla prepnúť do “True”, čo by znamenalo tieto aplikácie skryť z iOS Sprinboard (v skratke aplikácia na organizáciu domovskej plochy). Možno o tom nevieš, ale už teraz v iOS 9.3 je možnosť skryť akúkoľvek aplikáciu vytvorením správne určeného konfiguračného iOS profilu prostredníctvom Apple Configurator na Macu, avšak len pre vzdelávacie a firemné účely.

Tento problém s Apple aplikáciami sa začal vtedy, keď s novým iOS príšlo pár nových aplikácii, ktoré využíva málokto, avšak stále ju v zariadení máš. Napríklad taká aplikácia Nájsť môj iPhone, ktorá ti pomôže nájsť tvoje zariadenie pri odcudzení bola predtým voliteľná a musel si si ju stiahnuť z App Store. Aplikácií z portfólia Apple je však viac, ako by si očakával, no v slovenskom App Store dostupné nie sú.

 IMG_0570(1)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -