Súčasná situácia je naozaj kritická a ľudia sa boja o svoje životy. Presne preto chcú byť čo najlepšie informovaní o tom, čo sa aktuálne deje vo svete a ako postupuje nákaza koronavírusu (COVID-19), ktorá sa veľmi rýchlo rozširuje aj na území Slovenska. Vďaka tomuto nástroju ju budete môcť sledovať na počítači, ale aj na mobile absolútne prehľadne.

Sledujte koronavírus (COVID-19) na počítači alebo smartfóne naživo!

Moderné technológie vedia v kritických situáciach skutočne pomáhať. Žijeme v dobe, kedy chceme byť čo najlepšie informovaní o tom, čo sa deje vo svete. Ak je navyše niekde vonku nebezpečná a vysoko-nákazlivá pandémia, platí to dvojnásobne. Presne v tejto chvíli nám vie pomôcť internet a rôzne webové stránky, poprípade aplikácie. Dnes vám ukážeme jednu z nich, ktorá stojí za to.

Ešte pred tým pripomíname, že pôvodná interaktívna mapa, ktorá sa nachádza na našom webe stále funguje. Ak vám ale napríklad nevyhovuje, môžete použiť aj tento nástroj. Jedná sa o internetovú stránku, ktorú nájdete na dómene bing.com/covid. Ako už niektorí z vás asi tušia, postaral sa o ňu samotný Microsoft. Medzi hlavné výhody tejto konkrétnej mapy patrí perfektná optimalizácia, pre mobilné zariadenia.

Treba tiež pripomenúť, že na jej používanie na webe si do svojho zariadenia nemusíte sťahovať žiadne iné aplikácie. Problémom pri nich je, že ich autori veľmi radi zneužívajú na kradnutie osobných údajov. Microsoft v tomto prípade postupuje maximálne zodpovedne. Do svojej mapy pridáva navyše len overené informácie a dáta, ktoré pochádzajú z dôveryhodných zdrojov. Patrí sem napríklad WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) či ECDC. Neváhajte a vyskúšajte.

Sledujte koronavírus (COVID-19) na počítači alebo smartfóne naživo!
Sledujte koronavírus (COVID-19) na počítači alebo smartfóne naživo!
Prečítajte si tiež  Apple prispieva k tvorbe elektronického odpadu, kvôli drahému a náročnému servisu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -