Ďalší iPhone X z Číny. Tentoraz z dielne Huawei!

0

Pamätáš si na september minulého roka, kedy Apple predstavilo iPhone X s kontroverznými výrezmi na vrchnej strane displeja, v ktorých je skrytá technológia Face ID? Ako vtedy reagovali majitelia Android smartfónov, prípadne priamo ich výrobcovia? Apple kritizovali a snažili sa mu „vysmiať“. Teraz sa smeje zase Cupertinsky gigant. Takto vyzerá ďalší klon jeho iPhonu X. Má výrez na displeji!

Huawei P20 a P20 Pro

Zdá sa, že v Číne sa s dizajnom čohokoľvek príliš neobťažujú. Robia to asi tak, že si otvoria aktuálny katalóg najpredávanejších smartfónov a z každého niečo ukradnú a použijú trošku ináč. Niekedy dokonca aj také veci, ktoré sú dosť kritizované a používatelia s nimi môžu mať problém. Jedným z takýchto výrobcov je evidentne aj spoločnosť Huawei, ktorá predstavila svoj model P20 a P20 Pro. Obe verzie smartfónu si so sebou nesú jednu veľkú kritizovanú vec, s ktorou prišiel koncom minuloročného leta iPhone X.

Výrez na prednej strane displeja. Zaujímavé na tomto celom je aj fakt, že práve v tomto výreze žiadne Face ID nenájdeš. Jediné čo tu nájdeš je predná kamera a slúchadlo. Na miesto odomykania tvárou, ktoré sa pomaly ale isto dostáva do väčšiny nových (drahších) smartfónov tu nájdeš klasické odomykanie pomocou otlačku prsta, ktoré je stále veľmi populárne.

Huawei sa ale evidentne neinšpiroval len na prednej strane, nakoľko vertikálne uložená šošovka fotoaparátu značky LEICA až podozrivo moc pripomína presne ten, ktorý predstavilo v X-kovom modeli samotné Apple. Samozrejme celkovo je Huawei na úplne inej cenovej aj výkonnostnej úrovni ako spomínaný „jablkový model“. Na druhú stranu sa ale teraz pýtame, prečo výrobcovia kopírujú aj to, čo sami kritizovali? Písali sme o tom napríklad v článku o budúcom dizajne iOS či o inom klone. Naozaj nám to nejde celkom do hlavy. Avšak asi sa niet čomu čudovať. Apple bol vždy ten, kto v jednotlivých sektoroch udával trendy.

Dizajn nového Huawei smartfónu je veľmi podobný iPhonu X - svetapple.sk

Dizajn nového Huawei smartfónu je veľmi podobný iPhonu X – svetapple.sk

zdroj: lowyat.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk