Google je najpoužívanejším internetovým prehliadačom na svete a žiadna z jeho alternatív sa medzi používateľmi nikdy neuchytila. Ako však píše Macrumors (prostredníctvom The Information), spoločnosť Apple by to chcela zmeniť. Firma vraj tvrdo pracuje na svojom vlastnom online vyhľadávači, ktorý by mal konkurovať Googlu v rámci Spotlight vyhľadávania.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

V správe sa píše, že technologický gigant pracuje na svojej vlastnej online vyhľadávacej technológii už dlhšiu dobu, avšak neustále čelí problémom, ktoré súvisia so stratou talentovaných zamestnancov.

Spoločnosť Apple pre tento účel ešte v roku 2018 odkúpila startup Laserlike, ktorý je zameraný na strojové učenie a založili ho traja bývalí inžinieri vyhľadávača Google. Technológia Laserlike odporúčala webové stránky na základe záujmov a histórie prehliadania používateľa, vďaka čomu sa človek dokáže dostať ku výsledkom, ktoré očakáva. Problém je však v tom, že jej tvorcovia sa mali najnovšie vrátiť späť do Google.

Ide o veľký projekt. V Apple na ňom pracuje 200 ľudí 

Apple Event
Zdroj: Apple

Úniky naznačujú, že na technológii, ktorá by mala v budúcnosti konkurovať vyhľadávaču Google pracuje v spoločnosti Apple približne 200 zamestnancov. Znamená to, že ide o pomerne rozsiahly projekt, ktorý firma myslí veľmi vážne. Využíva pri ňom mnohé vlastné technológie, ako napríklad Spotlight vyhľadávanie či návrhy a odpovede poskytované asistentom Siri.

Podľa zdrojov The Information je pripravovaná konkurencia pre Google v súčasnosti vzdialená najmenej štyri roky od oficiálneho príchodu na trh. Apple je ale zdá sa dostatočne motivované na to, aby svoj pôvodný plán dokončilo.

Platí to aj napriek tomu, že mu Google platí cca 15 miliárd dolárov ročne za to, že jeho prehliadač nájdeme predvolený v zariadeniach ako je iPhone, Mac či v ďalšie…

O tom, že spoločnosť Apple pracuje na svojom vlastnom vyhľadávači sa špekuluje prinajmenšom od roku 2015. Technologický gigant to omylom sám naznačil svojim fanúšikom, keď zdieľal sériu pracovných ponúk súvisiacich s vyhľadávaním.

Myslíte si, že má firma v tomto obore šancu na úspech? Dajte nám vedieť do komentára.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako vypnúť iMessage a prečo sa vám to môže hodiť? Tu je odpoveď
Môže ťa zaujímať
- Reklama -