Nie je to zas až tak dávno od vtedy, kedy prakticky celým svetom preletela kauza deravého Flashu, čo samozrejme nie je príliš bezpečné pre nikoho. Na chvíľu sa ale celá táto kauza akosi “utriasla” a zrazu sa na tieto nepríjemné chyby zabudlo. To však nebránilo nikomu, aby objavil ďalšiu chybu, ktorá narúča bezpečnosť Flashu a kauzu mohol opäť otvoriť.

Nová chyba

Najnovšia verzia Flashu obsahuje ďalšiu bezpečnostnú chybu. Táto nová diera je vraj potencionálnymi útočníkmi plne využiteľná a tak je nainštalovaný Flash v našich počítačoch doslova riziko. Nezabúdajme na to, že toto zďaleka nie je prvá a určite nebude ani posledná chyba, ktorá tak pokazila renomé kedysi obľúbeného Flashu.

- Reklama -

Ten si už veľmi veľa ľudí odinštalovalo a Google dokonca prestal od 1. septembra prehrávať Flashové reklamy, čo vlastne znamenal ich koniec. Napríklad taká Mozilla Flash úplne zablokovala. Táto bezpečnostná chyba len odhaľuje, že používanie Flashu prináša pomerne veľké riziko a tak sa odporúča vyhnúť sa mu.

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here