Apple je spoločnosť, ktorá má čas. Doslova si množstvo bežných technológií, ktoré nie je problém predstaviť a ľudia si ich vyslovene vyžadujú necháva na poslednú chvíľu, prípadne ich nepredstaví vôbec, aby ľudia počkali. Potom s nimi príde a my sa všetci veľmi tešíme aj napriek tomu, že taká konkurencia to mala už veľmi dávno. Je to zrejme psychologický marketing a keď sa nad tým človek zamyslí, od Apple to nie je vôbec pekné, no na druhú stranu, kto dnes široké možnosti marketingu nevyužíva. 

Dark Mode príde do iOS už na budúci týždeň!

Tak ako píšeme aj v nadpise, Dark Mode by sa mal dostať do mobilného operačného systému už na budúci týždeň. Nepôjde však o úplne bežnú aktualizáciu, ktorej sa dočkáme my všetci používatelia. Pôjde o beta verziu novej aktualizácie, ktorá na nás už v následujúcich mesiacoch čaká. Áno, v následujúcich mesiacoch sa dočkáme už iOS 10.3 a práve s touto verziou by mal prísť aj spomínaný Dark Mode, ktorý očakávame už od predstavenia iOS 10, avšak dodnes o ňom žiadna oficiálna zmienka nepadla. Neznamená to ale, že Dark Mode nebude. Apple na ňom už dávnejšie nepopierateľne pracovalo.

- Reklama -

Sony Dickson, už dlhé roky veľmi známy leaker, dnes svetu oznámil, že by sme sa Dark Mode mali dočkať už budúci týždeň, počas ktorého vyjde iOS 10.3 pre vývojárov. Je síce pravda, že nejde o žiadne oficiálne informácie, ale ak niečo povie tak sledovaná osoba ako práve Dickson verejne, musí mať dobré informácie, aby si nepokazil svoje renomé. Navyše nám to celé dáva aj veľký zmysel. Už dávnejšie sme špekulovali nad tým, že aj keď sme Dark Mode na prezentácií neuvideli, zrejme sa ho dočkáme v niektorej z aktualizácii.

Dokonca nám prezradil aj veľmi presné informácie ohľadom celého Dark Mode. Tento režim vraj neprinesie takýto názov ale bude sa volať „theatre mode“. Režim bude skrytý priamo v ovládaciom centre, takže jeho zapnutie bude rýchle a efektívne a bude trvať len veľmi krátko. Nebudeš musieť ani len odomknúť telefón. Zapnutie bude formou ikonky v tvare popcornu. Akonáhle popcorn stlačíš, všetko sa zahalí do tmava. To, ako to bude presnejšie vyzerať uvidíš už na budúci týždeň. Dnes sa teda môžeme tešiť a dúfať, že Sony Dickson hovorí pravdu, bolo by to vážne super!

DarkMode - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.