Apple nám len nedávno ukázalo budúcnosť svojich operačných systémov a medzi nimi aj iOS s označením 10. Okrúhle číslo by malo znamenať veľkú zmenu, čo sa v prípade Applu povedať dá. Nové možnosti využitia funkcií iPhonu developermi, zaujímavé novinky ovládania či dizajnu alebo aj sklamanie zo strany používateľov v podobe výčitiek voči Applu. Nateraz je však viac než jasné, že Apple ešte len vytiahne eso z rukáva. Príde nakoniec Dark Mode v iOS 10?

Ďalší dôkaz o Dark Mode v iOS 10!

Tak, ako som v úvode spomínal, iOS 10 znamená pre všetkých niečo iné. Pre niekoho sú iMessages obrovským updatom, no v skutočnosti obsahujú kombináciu z iných, populárnych sociálnych sietí. Iné, napríklad zmeny dizajnu upozornení sú na jednej strane krok dozadu, na druhej krok dopredu.

- Reklama -

Či si myslíš jedno alebo druhé, od iOS 10 sa očakávalo oveľa viac, ako len to, čo bolo predstavené na poslednej WWDC. Sprístupnenie Siri developerom síce môže pomôcť zlepšiť prepojenie danej aplikácie s iOS, no ak si v krajine kde Siri nie je, nemáš sa veľmi na čo tešiť. V skratke, od desiny sa očakávalo viac možností prispôsobenia funkcií užívateľom či zlepšenie Apple Máp, podpora Quick Type v slovenčine alebo Apple Pay.

Zistenie z kódu iOS

Vďaka šikovným vývojárom, ktorí sa dennodene vŕtajú v zamotaných kódoch systému iOS už teraz vieme, že sa podarilo nájsť zmienku o tom, že by mal Dark Mode v iOS 10 byť. Apple očividne ešte stále pracuje na pridaní čierneho pozadia do iOS, ktoré by znamenalo zlepšenie používania cez deň a hlavne v noci v kombinácii s Night Shift. Niet divu, že Dark Mode sa objavil v iOS, keďže Apple na WWDC predstavilo tento mód v tvOS na Apple TV.

Predpokladá sa, že Apple pracuje na móde nielen kvôli žiadostiam používateľov, ale aj preto, že iPhone v roku 2017 by mohli disponovať s OLED displejmi, keďže tohtoročný by mal mať stále LCD displej. OLED displeje sa vyznačujú špičkovým podaním čiernej farby, keďže pixely na displeji OLED sa pri zobrazení čiernej farby vypnú. Pri LCD sú stále podsvietené LED svetlom, čo znamená, že čierna nie je úplne čierna.

Uvidíme teda, čoho sa dočkáme v prvej verejnej beta verzii, ktorá bude dostupná začiatkom júla. Počas leta Apple uvoľní niekoľko verzií, ktoré, ako všetci dúfame, budú obsahovať pozitívne novinky, ktoré ocenia nielen developeri ale aj my, bežní používatelia iOSu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -