Apple predstavil úplne nové verzie svojich operačných systémov pre svoje zariadenia na včerajšej konferencií WWDC19. Okrem mnohých noviniek prišla aj jedna, na ktorú sa tešíme už dlho. Už od iOS 11 sa špekuluje nad tým, že Apple pridá novinku v podobe tmavého režimu. Dark Mode v iOS 13 už je a teraz sa môžeme pozrieť ako to funguje.

Dark Mode v iOS 13 funguje presne tak ako sme očakávali

V prvom rade treba povedať, že Apple naplnilo očakávania a Dark Mode v iOS 13 prináša presne to, na čo sme čakali. Funguje špičkovo a dobre plní svoj účel. V princípe sa zmení výrazná biela farba či už v aplikáciach alebo nastaveniach na čiernu a biele písmo sa tak logicky prepne na čierne. Vznikne pekný kontrast, ktorý bude omnoho menej rušiť napríklad v kine či divadle. Je pravda, že pri pozeraní dobrého filmu nemá telefón v ruke čo robiť ale jeden nikdy nevie. Keď už je nutné ho vytiahnuť aspoň nerušíme ostatných.

Výhodou Dark Mode v iOS 13 je aj to, že si môžete nastaviť jeho automatické spúšťanie. Pokiaľ si zvyknete na to, že vaše zariadenie bude mať večer tmavý režim, nebudete tak moc trpieť pri vyťahovaní smartfónu z vrecka a kontrolovaní aktuálneho času. Samotné spustenie prebieha cez nastavenia v sekcií „Displej a jas“.

Okrem toho však dokážete Dark Mode aj doslova naplánovať. Jednoducho si sami zvolíte, po ktorej hodine sa má automaticky spustiť a tak telefón nebude dbať na okolité svetelné podmienky ale jednoducho na hodinky.

Dark Mode v iOS 13. Pozrite sa naň podrobne. - svetapple.sk
Jednoznačne sme ho potrebovali ako soľ. Okrem iného by mohol zvýšiť aj výdrž batérie – svetapple.sk

Na priloženom krátkom videu vyššie môžete vidieť ako vlastne celá novinka funguje na beta verií operačného systému iOS 13. Ten už sa dostal ku vývojárom dnes a počas následujúcich mesiacov ho budú testovať aby bol v septembri pripravený na oficiálny štart medzi bežných používateľov.

Čo si myslíte o Dark Mode vy? Páči sa vám jeho spracovanie a funkčnosť alebo budete radšej preferovať klasický „svetlý režim“ aj počas večera či noci? Svoje odpovede píšte do komentárov.

Dark Mode v iOS 13. Pozrite sa naň podrobne. - svetapple.sk
V jednoduchosti je krása – svetapple.sk

zdroj: YouTube

Prečítajte si tiež  Toto je 5 noviniek, ktorých sa dočkáme v novej generácii MacBooku Air
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.