Ľudia sú stále naivní a veria, že im bude dané niečo zadarmo. Takto to ale vo svete nefunguje a pokiaľ vám niekto ponúka niečo drahé len tak, je to automaticky podozrivé. Neznáma osoba alebo firma sa na to dokonca pokúsila zneužiť Slovenskú poštu. Súťaž o iPhone 11 Pro je však falošná a navyše vás to môže stáť aj peniaze.

Nie, Slovenská pošta vám naozaj nedá iPhone zadarmo!

Podobné pokusy kolujú na Facebooku na dennom poriadku. V tomto prípade však naletelo relatívne dosť používateľov a upozornila na to aj samotná slovenská pošta, ktorá varuje pred dotazníkom, ktorý sa skrýva „za súťažou“ o nový iPhone. Autori hovoria, že stačí odpovedať na niekoľko jednoduchých otázok a ste zaradení do žrebovania. Je to ale len prvá časť súťaže. Následne si od vás vypýtajú telefónne číslo, na ktorom vás môžu kontaktovať.

Celé to pokračuje tým, že vás autori súťaže v správe vyzvú k tomu aby ste im zavolali na nimi uvedené číslo. Je to v podstate taká druhá časť hry, v ktorej vás už môžu ale „okradnúť“ o slušný balík peňazí (najhoršie na tom je, že všetko s vašim súhlasom). Ako už pravdepodobne šípite, hovor nie je zadarmo. 1 minúta vás bude stáť 2€.

Dávajte pozor! Podvodníci lákajú pomocou Slovenskej pošty na súťaž o iPhone.
Dávajte pozor! Podvodníci lákajú pomocou Slovenskej pošty na súťaž o iPhone.

Ak teda budete volať povedzme 10 minút, bude to slušná „pálka“ len tak za nič. Najhoršie na tom celom je, že už na začiatku dotazníka súhlasíte so spracovaním všetkých vašich osobných údajov. Ani v tomto smere sa teda nejedná o nič „nelegálne“.

Z morálneho hľadiska nám to ale príde trochu cez čiaru. Žiaľ, bojovať sa proti podobným podvodom dá len tým, že ich budeme na Facebooku nahlasovať a upozorňovať na ne. Pokiaľ na vás teda niečo podobné vyskočí alebo to bude zdieľať nejaký váš priateľ, upozornite ho, že sa jedná podvrh…

https://www.facebook.com/slovenskaposta/photos/a.243166622362109/3123755647636511/?type=3
Prečítajte si tiež  Hodnota spoločnosti Apple rastie raketovým spôsobom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.