Spoločnosť Apple prosperuje veľmi dobre. Nie je to tak dávno, čo akcie po prvý krát prekročili 300$ a rastú ďalej. Podľa analytikov to však nie je koniec. Firma bude v tomto trende pokračovať aj v roku 2020. Akcie môžu dosiahnuť nevídané rekordy.

Akcie Applu dosiahnu tento rok rekordné maximá!

Mnohí hovoria, že Apple už nie je to čím kedysi bývalo. Ľudia akoby strácali chuť nakupovať produkty od jablkovej spoločnosti. Na akciovom trhu to tak ale vôbec nevyzerá a my si myslíme, že ani v realite. Firma prosperuje až mimoriadne dobre a dosahuje rekordy, o ktorých mohla v minulosti iba snívať. Ešte začiatkom januára akcie prekročili po prvý krát 300$ za kus. Bavíme sa tým pádom o hodnote spoločnosti približne na úrovni 1,33 bilióna dolárov.

Apple v tom čase zaznamenalo rekordný nárast. Len mesiac pred pokorením hranice mali akcie 270$. V januári 2019 to bolo len 142$ za akciu, čo je menej ako polovica zo súčasného stavu. Môžeme teda hovoriť o veľkom úspechu. Podľa analytikov za ním stoja predovšetkým bezdrôtové slúchadlá AirPods a tiež hodinky Apple Watch. Ich predaje boli v minulý rok mimoriadne úspešné. Tak isto sa ale darilo aj iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro. Z globálneho hľadiska bol najúspešnejším modelom iPhone XR.

V roku 2020 by sa navyše celá táto situácia meniť nemala. Podľa odborníkov Apple na akciách určite strácať nezačne. Predpovede dokonca naznačujú, že by mohli do konca roka dosiahnuť AAPL hodnotu až 375$ za kus! To sa bavíme o ďalších skvelý rekordoch. Hodnota spoločnosti by sa vyšplhala na úroveň 1,65 bilióna dolárov. Analytici dodávajú, že rokom 2020 to neskončí a Apple bude v úspechoch pokračovať ďalej aj v 2021.

Pomôže mu technológia 5G, o ktorú bude stále väčší záujem, a ktorú zavedie do predaja už v septembri 2020. Môžeme sa teda tešiť na fantastické produkty a možno aj technológie, o ktorých dnes ešte ani nevieme. Apple si svoj podiel na trhu bude určite veľmi opatrne strážiť a pomaly budovať svoju hodnotu.

Apple už nebude najhodnotnejšia spoločnosť na svete.
Akcie Applu dosiahnu tento rok rekordné maximá! – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  AirPods Pro druhej generácie sú na ceste. Táto kľúčová zmena v nich pravdepodobne bude chýbať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.