iOS 13.2 nám ponúkol nie len vylepšený systém so všetkým, čo k tomu patrí ale aj nové technológie. Jednu z nich už používate pri fotografovaní a ani o tom neviete. Deep Fusion je zaujímavá technológia. Má však svoj nedostatok.
1Rozdiel nie je v mnohých prípadoch taký výrazný ako by ste čakali
No a na záber také „malé“ sklamanie, ktoré táto funkcia prináša. V prvom rade je to fakt, že jej využitie nie je až také výrazné ako by ste možno čakali. Jasné, možno to ani nie jej cieľom. Máme ale pocit, že Apple jej na Keynote venovalo dosť času a tak mala jeho komunita očakávania. Na druhú stranu tu ale existuje určitý rozdiel v záberoch, takže skutočne funguje. Na niektorých fotkách je výraznejšia na iných zase nie. Majú na to vplyv samozrejme rôzne veci. Hlavne však svetelné podmienky.
Na fotografii psíka vyššie môžete vidieť, že pri zapnutom Deep Fusion má srsť na hlave omnoho detailnejšiu ako v prípade, že je funkcia vypnutá. Na druhú stranu ale pri fotografíí z predošlej stránky tento rozdiel pri bežnom prechádzaní fotografie asi nespozorujete. Musíte si ju teda priblížiť. Až vtedy sa dostaví zaslúžený efekt. Ak sa pýtate, aký to má potom zmysel, odpoveď je jednoduchá. V prípade, že by ste si fotografiu chceli zvečniť napríklad na stenu vašej obývačky, so zapnutým Deep Fusion bude vyzerať určite lepšie ako keby iPhone technológiou nedisponoval.
Čo môžeme povedať teda na záver? Je to dobrá vec, ktorá funguje. Ak ste od nej ale čakali extrémne prepracovanú každú jednu fotografiu, nedočkáte sa jej (možno v niektorých prípadoch áno). Taktiež je možno trochu smutné, že o jej aktivácii vlastne ani neviete. Na druhú stranu je to ale zaujímavý systém, ktorý evidentne funguje a vaše fotky majú vďaka nemu ešte vyššiu kvalitu akoby ste ich odfotili len pomocou šošovky a preniesli by sa do zariadenia. Ak by sme ju mali teda ohodnotiť, momentálne by u nás dostala približne 6,5/10. Veríme ale tomu, že v budúcnosti na nej bude Apple ešte pracovať. Technológia má veľký potenciál.