V dnešnej dobe je obrovské kvantum rôznych zaujímavých aplikácii, ktoré nám dennodenne zjednodušujú život. Pomáhajú nám s predstavou niečoho, čo si inokedy musíme predstaviť len v hlave či dlho čakať na to, kým to niekto šikovný urobí vo Photoshope. Dnes sa pozrieme na fantastickú aplikáciu dizajnovepodlahy.sk – Designflooring, ktorá ti premení tvoju fádnu podlahu doma, v práci či kdekoľvek inde na podlahu tvojich snov.  To všetko vďaka rozšírenej realite.

dizajnovepodlahy.sk – Designflooring

Aplikácie sa začínajú rozširovať postupne aj do oblastí ako stavebníctvo či bytových dekorácií. Používajú sa prakticky všade a pomáhajú nielen zákazníkom, ale aj napríklad realizátorom, ktorý vedia lepšie predviesť to, čo dokážu urobiť. V kombinácií s našim druhým projektom dizajnovepodlahy.sk ti teraz predstavujeme aplikáciu Designflooring, ktorá ti ukáže to, ako môže vyzerať podlaha u teba doma. 

- Reklama -

Pre krátke predstavenie, ide o špeciálne a veľmi odolné vinylové podlahy, ktoré ponúkajú obrovský sortiment rôznych dekorov. Nájdeme tu drevo, kameň či rôzne iné štruktúry, ktoré sa hodia napríklad do kúpeľne, obývačky alebo tiež do kuchyne. Každý dekor je niečim špecifický, no všetky sú na 99% zhodné s reálnym materiálom, ktorý imitujú, dokonca je veľmi ťažké rozoznať ho od toho skutočného.

Nesporná výhoda je aj v tom, že podlahy sú ekologické, plne recyklovateľné a hlavne odolnejšie a menej náročné na údržbu. Dosť bolo ale „kecania“, viac sa dozviešna podstránke vinylová podlaha, teraz sa poďme radšej pozrieť na aplikáciu, ktorá ťa zaujme aj keď podlahy meniť nechceš.

AR Aplikácia

Aplikácia je poskladaná prakticky veľmi jednoducho, všetko robíš v 4 krokoch. Na začiatku je Výber,  kde vyberáš vzor. Pokračuješ v Zachytávaní priestoru, v ktorom chceš podlahu vyskúšať. Potom prichádza Editovanie, tu vyrezávaš prebytočnú podlahu z miest, kde ju nechceš a nakoniec Predvádzanie podlahy, teda obrázok, ktorý si vytvoril.

Výber

Samotná aplikácia je veľmi jednoduchá a dobre sa používa. Na začiatku nájdeme výber správneho materiálu, či už ide o kameň alebo o drevený dekor. Na výber je neuveriteľné množstvo štruktúr, takže si tu určite nájde každý presne to, čo sa mu najviac páči a čo sa mu do jeho priestorov, kde by si chcel aplikáciu vyskúšať najviac hodí.

Výber - svetapple.sk

Zachytávanie

Po tom, ako vyberieš tú správnu podlahu s tou správnou štruktúrou, prechádzaš do bodu číslo 2. Tu zachytávaš na svoj foťák miesto a priestor, ktorý chceš pomocou aplikácie premeniť na priestor svojich snov. Najprv odporúčame odpratať čo najviac nábytku ako stoličky a podobne, kvôli čo najväčšej presnosti. Potom už len fotíš. PS: Nezabudni kliknúť na červené upozornenie „I don’t have marker“. Akonáhle si priestor odfotíš, prechádzaš do bodu číslo 3.

Zachytávanie - svetapple.sk Zachytávanie - svetapple.sk

Editovanie

Tretím krokom je následná editácia tvojej fotky. Tu si môžeš vybrať buď to gumu alebo nástroj, ktorý ti podlahu vyreže podľa jednoduchých čiar. Akonáhle tieto čiary spojíš a vytvoríš z nich celok, miesto kde je celok sa automaticky vymeže, lepšie povedané, na tomto mieste sa vyreže z fotky prebytočná podlaha.

Editovanie - svetapple.sk

Predstavenie

Na konci sa nachádza predstavenie, kde ti aplikácia ukáže to, ako vyzerá výsledok. Určite odporúčame na jedno miesto vyskúšať hneď viacej dekorov, aby si si vybral ten správny. Ak sa náhodou rozhodneš pre kúpu podlahy alebo ťa zaujíma prípadná cenová ponuka, určite sa nám ozvi na dizajnovepodlahy.sk, kde sa dozvieš viac. 

Predstavenie finálnej podlahy - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.