Americký patentový úrad dnes zverejnil patent alebo lepšie povedané schému, ktorú si dala ocajchovať len prednedávnom Jablková spoločnosť. Vďaka nej môžme vidieť, ako vlastne reverzné USB funguje.

USB z oboch strán

Vzhľadom na to, že Apple dbalo aby bolo nové USB rozhranie kompatibilné aj s tým súčasným, vybavilo ho špeciálnym pohyblivým jazýčkom, vďaka ktorému to bude možné, bez ohľadu na to, ktorým smerom ho do portu vkladáte. Na to aby mal jazýček dostatočnú pružnosť a pevnosť, Apple do svojho reverzného USB implantoval niekoľko podporných prvkov, ktoré zaručujú, že sa jazýček nebude zasekávať či nebodaj lámať.

reversible-usb
Reverzné USB má byť skvelým riešením problému súčasných USB – svetapple.sk

Precízne riešenie

Pokiaľ sa na nový patent Apple pozrieme detailnejšie, budeme môcť vidieť, s akou precíznosťou k novému reverznému USB pristupoval. Jeho tenký jazýček je totiž o niečo hrubší ako pri konkurencií, a tak zabezpečuje dokonalý kontakt aj zo súčasnými USB rozhraniami (konkurencia nepoužíva pohyblivý jazýček ale len jazýček, ktorý je vo vnútornej strane stenčený, čo mohlo viesť k postupným poruchám). Opäť sa teda Jablková spoločnosť ukázala ako tá, ktorá je jednoducho nad vecou. Zatiaľ síce nie je známe, kedy nové USB uvidíme, no špekuluje sa už o 9. septembri, kedy má byť predstavená aj nová generácia iPhonu s číselkom 6!

apple-USB-patent-application
Nový patent, ktorý zverejnil Americký patentový úrad – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.