Nie vždy je všetko dokonalé a bezchybné. Týka sa to aj spoločnosti Apple. Hoci sú jej produkty veľmi dobre vyladené, niekedy sa aj tu vyskytne chyba, s ktorou si používatelia nevedia dať rady. Najnovšie sa objavila v MacBooku Air a MacBooku Pro. Problémy sú hlásené s používaním USB 2.0 v rámci špeciálnych adaptérov.

MacBook Air a MacBook Pro majú problém s USB.

Pokiaľ máte MacBook vydaný v posledných rokoch, skoro určite používate koncovku USB-C. Ako ale iste viete, starší štandard USB-A je vo svete stále úplne bežný a tak sa niekedy nevyhnete potrebe zapojiť ho do vášho počítača.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Slúžia na to špeciálne „rozširujúce“ adaptéry, vďaka ktorým to všetko spoľahlivo funguje. Ako sa však ukazuje, nie v každom prípade. Niektorí majitelia MacBooku Pro a MacBooku Air (vydaného hlavne v roku 2020) hlásia problémy s používaním staršieho štandardu USB 2.0.

Sťažnosti sa začali objavovať na Reddite a v diskusnom fóre Macrumors. Používatelia medzičasom popísali chybu aj na oficiálnych stránkach podpory spoločnosti Apple.

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro 13" 2020!
MacBook Pro 13″ (2020)

V drvivej väčšine prípadov sa prejavuje tak, že USB 2.0 zariadenia sa od počítača náhodne a samovoľne odpájajú. Momentálne nie je jasné, ako sa dá problém opraviť a ako sa mu dá vyhnúť. Jeden z poznatkov však hovorí, že sa objavuje častejšie v prípade, keď sú k MacBooku pripojené dve USB zariadenia súčasne.

Chyba je celkom rozsiahla, nakoľko sa netýka len USB kľúčov. Používatelia majú cez adaptéry na MacBook napojené rôzne príslušenstvo, ako napríklad myši, klávesnice atď…

Podľa správ sa jedná o problém v počítači, nie v adaptéroch, nakoľko ich ľudia vyskúšali hneď viacero. Uvidíme, či sa k tom vyjadrí aj spoločnosť Apple. Zaznamenali ste niečo podobné aj vy?

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro 13" 2020!
MacBook Air a MacBook Pro majú problém s USB.
Prečítajte si tiež  Ľudia po celom svete hlásia problémy s Instagramom. Patríte medzi nich?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.